Bulut deprem bölgesinde

Bulut deprem bölgesinde

Bulut deprem bölgesinde
27 Ocak 2020 - 14:01

Elazığ Sivrice’yi 6.8 büyüklüğünde vuran, Malatya’da da can kaybına ve hasara yol açan depremin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla oluşturulan CHP Heyeti iki gün boyunca bölgede incelemelerde bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın koordinatörlüğündeki heyette CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Ankara Milletvekili Murat Emir, Kadın Kolları Başkanı Fatma Köse yer aldı. Heyet ilk olarak arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Elazığ merkez ve Sivrice’de incelemelerde bulundu. Kriz masasında Kaymakam ve Belediye Başkanı’ndan çalışmalar hakkında bilgi aldı.  Elazığ Şehir Hastanesi’nde depremzedeleri ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. CHP heyeti ikinci günde Malatya’nın depremden etkilenen Doğanyol ve Pütürge ilçelerini gezerek ihtiyaç listesi belirledi. Gökçe, Koldere, Bakımlı, Örmeli ve Hüsükuşağı’ndadepremzedelerle buluşan heyet, yardımların koordinesini sağladı. Heyet, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen, depremzedelerin sıcak yemek ihtiyacını karşılayan “mobil mutfakta” incelemelerde bulundu. Depremde hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarına taziye ziyaretleri gerçekleştirdi.

CHP heyetinin deprem bölgesindeki izlenimlerini paylaşan Burhanettin Bulutt, “Öncelikle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifa diliyorum. Birlik, beraberlik ve dayanışmayla bu acı günleri hep beraber aşacağız. Deprem sonrası vatandaşlarla dayanışmak, ihtiyaçları belirlemek için iki gün boyunca Elazığ ve Malatya’yı karış karış gezdik. Deprem bölgesinde incelemelerde bulunduk. Kerpiç evler tamamen yıkılmış durumda. Gıda sorunu büyük ölçüde çözülmüş olsa da barınma sorunu devam ediyor. Kerpiç evlerin çoğu geceleri hava sıcaklığı ek 15 dereceyi gören dağ köylerinde. İhtiyaç listesinin başında, konteyner, ısıtmalı çadır, hayvan çadırı ve hayvan yemi geliyor” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum