Bulut: İstanbullular emaneti sahibine verdi

Bulut: İstanbullular emaneti sahibine verdi

Bulut: İstanbullular emaneti sahibine verdi
26 Haziran 2019 - 16:35

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, 7 hafta boyunca Genel Merkez tarafından sorumlusu olarak görevlendirildiği Sultanbeyli’de 23 Haziran seçimleri için gece gündüz çalıştı. Bulut, Sultanbeyli İlçe Başkanı Murat Kantekin ile birlikte AK Parti’nin en güçlü olduğu yer olan Sultanbeyli’den bayram dışında ayrılmadı. Bulut, seçim çalışmalarını çoğunlukla bire bir ev ziyaretleri ve hemşeri dernekleri ziyaretleriyle yürüttü.
23 Haziran’da İstanbulluların vicdanıyla, adalet duygusuyla oylarını Millet İttifakı’na verdiğini kaydeden Bulut, “Ötekileştirmeden, kimseyi kırmadan, barış ve sevgi dilini kullanarak bir seçim çalışması yürüttük. Her türlü eşitsizliğe, her türlü iftiraya rağmen başarılı bir seçim kampanyası yürüttük.  Vatandaşlar emaneti asıl sahibine emanet etti. 31 Mart’ta mazbatası elinden alınan seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu anasının ak sütü gibi hak ettiği belediye başkanlığını iki ay aranın ardından yeniden kazandı. 800 bini aşkın oyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Sadece İstanbul değil, tüm Türkiye kazandı” ifadelerini kullandı.
CHP’li Bulut, “AK Parti’nin en güçlü olduğu, CHP’ye karşı önyargıları kırmanın en zor olduğu bölge olan Sultanbeyli bu açıdan seçim çalışmalarının en zorlu olduğu bölge niteliğindeydi. Bu güçlüğe rağmen bu bölgede de gösterdiğimiz insanüstü çaba ile AK Parti’yi geriletmeyi başardık. Her şey çok güzel oldu bundan sonra daha da güzel olacak” ifadelerini kullandı.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum