Bulut: Medipol'e peşkeş çekiliyor

Bulut: Medipol'e peşkeş çekiliyor

Bulut: Medipol'e peşkeş çekiliyor
05 Ağustos 2019 - 15:40

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sahibi olduğu Medipol’e çekilen peşkeşleri Meclis gündemine taşıdı.
Bakan Koca’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi veren Bulut, Medipol’e verilen kamu mallarını sıraladı. TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Bulut, TCDD’nin Ankara’daki tarihi binasının Medipol’e; Atatürk Orman Çiftliği kapsamındaki Maliye hazinesi arazisinden 555 bin metrekarelik alanınınMedipol Üniversitesi’nin kurucu vakfı TEBA Vakfı’na; yine TOKİ tarafından Ankara’da TEBA Vakfı'na bedelsiz olarak bağışlanan 17 dönümlük arazinin Medipol’e verildiğini hatırlattı.
Bakan Koca’nın sahibi olduğu Medipol’e yapılan ayrıcalıkların ardı arkasının kesilmediğini kaydeden Bulut, son olarak Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün özel hastanelere ilişkin Sağlık Hizmeti Sunucularının Basamaklandırılması Hakkındaki Genelgesiyle Medipol’ün adrese teslim bir şekilde İleri Düzey Hastane ilan edildiğini bildirdi. Genelgede, İleri Düzey Hastanelerin en az 60 bin metrekare kapalı alana sahip olması, en az 240 doktor ve bu sayının iki katı hemşire çalışması, en az 600 yataklı olması gerektiğinin belirtildiğini vurgulayan Bulut, “Ne tesadüftür ki bu kriterlere Türkiye’de uyan tek hastane Bakan Koca’nın sahibi olduğu Bağcılar Medipol Mega Üniversite Hastanesi için yapılan 25 katlı bina. Bakan kendi hastanesine uygun genelge yazdırıyor” dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum