Burak Özçivit ve Kerem Bürsin’e sevgi seli

Bu hafta vizyona giren “Can Feda” filmi oyuncuları Adana’da büyük ilgi ile karşılandı. Ünlü oyuncuları görmeye çalışan hayranları izdihama neden oldu.

Burak Özçivit ve Kerem Bürsin’e sevgi seli

Bu hafta vizyona giren “Can Feda” filmi oyuncuları Adana’da büyük ilgi ile karşılandı. Ünlü oyuncuları görmeye çalışan hayranları izdihama neden oldu.

 Burak Özçivit ve Kerem Bürsin’e sevgi seli
09 Nisan 2018 - 18:20

FOTOĞRAF: BERFİN ÇETİNKAYA

HABER: PELİN ERKOCU

ADANA(GÜNAYDIN) – Yönetmenliğini Çağatay Tosun’un üstlendiği, senaryosunu Zafer Külünk’ün yazdığı başrolleri Burak Özçivit ve Kerem Bürsin’in paylaştığı “Can Feda” filminin Adana galası yapıldı. Geçtiğimiz günlerde vizyona giren filmin Adana Galası M1 Alışveriş Merkezi İçinde bulunan Cinemaximum’da gerçekleşti.

Galada filmin iki başrol oyuncusu Burak Özçivit ve Kerem Bürsin ile fotoğraf çekmek için adeta yarışan hayranları izdihama neden oldu. Güvenliğin zorlukla müdahale ettiği galada Özçivit ve Bürsin hayranlarının gösterdiği ilgi dikkat çekti. İkilinin hayranlarından kimisi oyunculara ulaşabilmek için gözyaşı döktü.

 Galada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Burak Özçivit ve Kerem Bürsin Adana’da olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Burak Özçivit, Adana’ya ilk kez geldiğini belirterek; “Adana mükemmel. Ben ilk defa geliyorum. Hep gelmek istiyordum bir türlü fırsat olmamıştı. Bu dördüncü filmim bu filmde gelebildim. Bizi çok iyi karşıladılar. Teşekkür ederiz”dedi.

Burak Özçivit, “Türkiye’de bir ilki yapmak istedik”

Can Feda’ filminin Türkiye’de aksiyon ve savaş türünde farklı bir yerinin olacağını söyleyen Özçivit şu ifadeleri kullandı; “Film için bir seneden uzun süredir çalışıyoruz. Bu bir asker filmi ve Türk askerinin vicdanının ön planda olduğu bir film…  Bu filmin en önemli özelliklerinden biri drama aksiyon tadının ön planda olması…  Türkiye’de bu tarz film pek fazla yapılmıyor.  Biz birazcık bu tarafını ön plana çıkardık. Türkiye’de bir ilki yapmak istedik.  Bu filmin Türkiye için yenilikçi tarafı çok fazla. İzlediğinizde bu farkı anlayacaksınız. Bu nedenle herkesin izlemesini tavsiye ederim”

Özçivit; “Biz bu tarz filmleri hep yurtdışında izledik”

Bu tarz filmlerin sinemayı iyi yerlere taşımak adına önemli olduğunu vurgulayan Özçivit; “Türkiye’de ilk defa bazı şeyler deneniyor. Biz bu tarz filmleri hep yurtdışında izledik. Bu filmin özelliklerinden biri biz bunu burada gerçekten denemeye çalıştık. Bu nedenle Türkiye için bu çapta ilk film diyebiliriz. Biz bunları yapabiliyor muyuz dedik. Türkiye’de de böyle filmler yapılabiliyor mu? Devamında da bunları yapmamız lazım ki sinemayı daha iyi yerlere taşıyalım” diye konuştu.

“Asker olmak bizde çok ayrı”

Burak Özçivit Türk askerini canlandırmanın zorluklarından bahsetti ve ekledi,” Türk askerini canlandırmanın tarifi çok kolay değil. Bunun çok özel bir durumu var.  Dünyanın her yerinde asker var ama bizim askerimiz vicdan olarak o kadar farklı ki… Masumu hayatta tutma duygusu o kadar ön planda ki… Asker olmak bizde çok ayrı yerde”

Kerem Bürsin, “Ne kadar gerçekçi yapabilirsek onun peşinden koştuk”

Filmin gerçekçi yanlarının ön planda olduğuna değinen Kerem Bürsin ise zor şartlarda iyi bir film yapmaya uğraştıklarını belirtti. Bürsin, titizlikle çalıştıklarını dile getirerek; “ Filmin güzel olan tarafı gerçekçiliği olmuştur. Yönetmenlerimize ekibimize borçluyuz bunu. Çok emek verdiler, çok emek verdik.  Bir sahneyi çekerken, koşarken yanımızdan bir şey patlıyordu. Bu zor tabiki. İster istemez bir stres altına giriyorsunuz.  Ne kadar gerçekçi yapabilirsek onun peşinden koştuk” dedi.

Her yaştan hayran

Ünlü oyuncuların en küçük hayranı Derin Aba oldu.  Küçük Derin ailesi ile geldiği galada babasının sırtında oyuncuları görmeye çalıştı.

Bir diğer hayran Öykü Çetin Kerem Bürsin’i görebilmek için şehir dışından geldiğini söyledi.  15 yaşındaki Öykü, saatler öncesinden gelip ünlü oyuncuyu görebilmek için beklediğini belirtti. Öykü Çetin; yedi yıldır bu anı bekliyorum. Kerem Bürsin’i çok seviyorum. Onu göreceğim için çok heyecanlıyım” dedi.

CAN FEDA FİLMİ HAKKINDA

Dünyanın en tehlikeli bölgelerinden birinde 7 yıldır iç savaş hüküm sürmektedir. Türk ordusu yanında hiçbir müttefik devlet olmadan bölgeye giriş yapar. Bölgede görevliler arasında Yüzbaşı Alparslan'ın komutasındaki 6 kişilik Özel Kuvvetler timi de vardır. Tim, aralarına katılan Yüzbaşı Pilot Onur ile birlikte Türk ordusuna karşı kurulan büyük bir tuzağı ortaya çıkarır. Tuzağı bozmak için zorlu şartlarda vatan millet uğruna teröristlere karşı yaşam savaşı veren tim için asıl sınav, vicdanını kaybetmeyip insan kalmayı başarabilmektir.