Büyük ikramiyenin talihlisi ortaya çıktı mı?

Büyük ikramiyenin talihlisi ortaya çıktı mı?

Büyük ikramiyenin talihlisi ortaya çıktı mı?
16 Temmuz 2019 - 12:29

Milli Piyango İdaresinin düzenlemiş olduğu 2019 yılı yılbaşı özel çekilişinde, 70 milyon liralık büyük ikramiyeyi kazanan talihli, 197 gün sonra ortaya çıktı. Milli Piyango İdaresini arayan bir kişi 70 milyonluk büyük ikramiyenin kendisine çıktığını iddia etti.
 İsmini vermek istemeyen ve gurbetçi olarak Avrupa'da yaşadığını söyleyen şahıs,  İstanbul'a bir cenaze töreni için geldiğini, evinde bıraktığı bileti bulunca büyük ikramiyenin kendisine çıktığını fark ettiğini söyledi. Büyük ikramiye talihlisi olduğunu iddia eden kişi ilk uçakla Ankara'ya gelerek ikramiyesini almak istediğini Milli Piyango İdaresi yetkililerine iletti.
2019 yılı yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiye, '7615536' numaralı tam bilete isabet etmişti.  Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, "Milli Piyango biletinin zaman aşımı süresi 1 yıl olup, talihli 31 Aralık 2019 tarihinden önce biletini ibraz ederek ikramiyesini alabilir. Bu tarihten sonra ibraz edilen bilet zaman aşımına uğrar, ikramiyesi ödenmez. İdarenin oyunlarında alınmayan ikramiye tutarları, idare hesaplarına gelir kaydedilerek hazineye devredilir" denilmişti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum