Büyük şefkat

Adana'da çadırlarda yaşayan ve okullarda eğitim alan Suriyeli öğrenciler, Vali Mustafa Büyük'e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Büyük şefkat

Adana'da çadırlarda yaşayan ve okullarda eğitim alan Suriyeli öğrenciler, Vali Mustafa Büyük'e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Büyük şefkat
17 Ocak 2015 - 12:11

ADANA (GÜNAYDIN) -  Vali Büyük'ün Yeşilbağlar Mahallesi'ndeki çadırlarda kalan Suriyelileri ziyaret etmesinin ardından, buradaki sığınmacılara Adana Valiliği öncülüğünde kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri tarafından yardımlar yapıldı. Emine Özgüler Gürsu İmam Hatip Ortaokulu'nda eğitim alan Suriyeli öğrencilere de çeşitli yardımda bulunuldu.

Suriyeli öğrenciler ve velileri, bu desteklerin dolayı teşekkür etmek için öğretmenleri ve İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ile birlikte Vali Büyük'ü ziyaret etti.
Vali Büyük, çadırlarda yaşayan Suriyelilerin şartlarını iyileştirmeye yönelik gayret içinde olduklarını ifade ederek, insani değerlere önem verdiklerini söyledi.
Suriyelilerle bir ve beraber olduklarını belirten Vali Büyük, "Sizler muhacirsiniz, Allah da bize ensar olmayı ve onun hakkını vermeyi nasip etsin. Üniversiteye gidecek çocuklarımız varsa bu sene üniversitelerimize Cumhurbaşkanımızın talimatıyla liseyi bitirenler alınacak. Tabi onlar sınava tabi tutulacak ve durumlarına, başarılarına göre üniversitelerimizin hepsine yerleştirilecekler. Hangi bölüme gidebilecekleri kendi başarılarıyla alakalı bir durum. Adana'daki Çukurova Üniversitesi de buna dahil" dedi.
Vali Büyük, Suriye'den, Türkiye'ye gelen sığınmacılar hakkında herhangi bir resmi belge alamadıklarını ve bu yüzden bazı sıkıntılar yaşandığını bu yüzden anlayış gösterilmesi gerektiğini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum