Cafer Esendemir 14 kişilik yeni yönetimi ile 'yola devam' dedi

Başkan Esendemir; önceki genel kurulları değişik kurumların ev sahipliğinde gerçekleştirirken, 30. Genel Kurulu kendi tesislerinde yapmanın farklılığını ve güzelliğini yaşadıklarını söyledi.

Cafer Esendemir 14 kişilik yeni yönetimi ile 'yola devam' dedi

Başkan Esendemir; önceki genel kurulları değişik kurumların ev sahipliğinde gerçekleştirirken, 30. Genel Kurulu kendi tesislerinde yapmanın farklılığını ve güzelliğini yaşadıklarını söyledi.

Cafer Esendemir 14 kişilik yeni yönetimi ile 'yola devam' dedi
27 Ocak 2020 - 09:14

HAYDAR ŞENGÜL
 
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nin önceki dönem başkanlarından Tamer Ünal ile yarışan Cafer Esendemir 6. kez seçim kazanma başarısını gösterdi. 179 üyenin katıldığı seçimlerde Esendemir 133 ise Tamer Ünal 35 oyda kaldı, 2 oy geçersiz sayıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen Çukurova Gazeteciler Cemiyeti 30. Genel Kurulu’nda Cafer Esendemir başkanlığındaki liste, büyük bir çoğunlukla seçimi kazandı.  Seçimin ardından bir açıklama yapan Başkan Cafer Esendemir; genel kurula katılan tüm üyelere gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür ederken; uzun yıllar sonra ÇGC’ye kazandırılan Kültür ve Sosyal Tesislerde yapılan ilk kongreyi kazanmanın da sevincini yaşadığını dile getirdi.
 
ÖNCEKİ YÖNETİME TEŞEKKÜR ETTİ
 
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti olarak ilk kez sosyal tesislere sahip olduklarını ve yeni bir sürecin başladığını dile getiren Başkan Esendemir; önceki genel kurulları değişik kurumların ev sahipliğinde gerçekleştirirken, 30.Genel Kurulu kendi tesislerinde yapmanın farklılığını ve güzelliğini yaşadıklarını, genel kurula katılan üyelerin; tesisin gerek konumu ve gerekse de farklı işlevselliğe sahip olmasından dolayı da şahsında önceki dönem yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiklerini söyledi.
 
YOĞUN GÜNDEM
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurul, çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirilmesine rağmen katılımın yoğunluğu dikkat çekti. Başkan Cafer Esendemir’in açış konuşmasının ardından divanın oluşturulmasına geçildi. Abdulvahap Ünkat’ın başkanlığında oluşan divan kurulunda Mustafa Akköse başkan yardımcısı, Namık Kemal Kalaycı ve Halil Akılevi üye olarak yer aldı.
Divan Kurulu ilk olarak verilen önergeleri okutup üyelerin oylarına sundu. Daha sonra tüzüğe yönelik konuşmalar yapıldı. Bazı üyeler söz alarak çeşitli konularda görüşlerini dile getirdi.  Ardından faaliyet ve denetim kurulu raporları oya sunuldu. Raporlar genel kurula katılan üyelerin oylarıyla kabul edildi.
Gündemin seçim maddesine geçildiğinde Cafer Esendemir ve Tamer Ünal üyelere yönelik konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından başkanlık seçimine geçildi.
 
İŞTE ÇGC'NİN YENİ YÖNETİM KURULU
 
Yapılan oylamada Cafer Esendemir 133 oy alırken, Tamer Ünal 35 oyda kaldı, seçime katılan 2 üyenin oyu ise geçersiz sayıldı.
ÇGC Tüzüğü gereği listelerden bağımsız olarak 8 üyenin, gündem görüşülmeden  divana önerge vererek yönetim kurulu üyeliklerine aday olmaları nedeniyle, çarşaf liste oluştu. 103 üyenin katılımıyla gerçekleşen seçimde Sefa Saygıdeğer (79), A.Engin Kanber (71), Mutlu Mete, Hüseyin Arat, Mustafa Akköse, Mehmet Serbes, Mustafa Özke ve Yasemin Atasoy  (70), Süreyya Uri ve Jale Karaşahinoğlu (69), Murat Yonat (65), A.Vahap Ünkat (64), Mehmet Uluğtürkan (56), Kadir Adıyaman (54) oy alarak yönetim kurulu üyeliklerine seçildiler.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum