‘Canavar, yaratık’

Adana’da Abdulcabbar Cice, mahkemeye gelip 3 çocuğunu bıçakla öldüren eşi Selma Cice’nin en ağır şekilde cezalandırılmasını isteyip eşinin üzerine yürüyerek şöyle bağırdı

‘Canavar, yaratık’

Adana’da Abdulcabbar Cice, mahkemeye gelip 3 çocuğunu bıçakla öldüren eşi Selma Cice’nin en ağır şekilde cezalandırılmasını isteyip eşinin üzerine yürüyerek şöyle bağırdı

‘Canavar, yaratık’
21 Eylül 2019 - 08:56

İKİNCİ CELSE YAPILDI
Yüreğir ilçesine bağlı Geçitli Cumhuriyet Mahallesi’nde, eşi Abdulcabbar Cice ile 21 Ekim 2018’de Gaziantep’teki bir düğüne gitme meselesi yüzünden yaptığı tartışmanın ardından evin koridorunda 3 yaşındaki oğlu Mahmut, 7 yaşındaki kızı Semanur ve 9 yaşındaki Mehmet Emin Cice’yı bıçakla öldürdükten sonra, bileklerini keserek intihar girişiminde bulunan Selma Cice’nin ‘Çocuklarını Kasten Öldürmek’ suçundan 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istemiyle açılan davaya devam edildi.
 
‘ŞİKAYETÇİYİM’
Adana 9.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ikinci celse duruşmaya tutuklu sanık Selma Cice ile müşteki konumundaki eşi Abdulcabbar Cice geldi. Duruşmayı her iki tarafın bazı yakınları da izledi. Müşteki Abdulcabbar Cice’nin kimlik tespitinin yapılmasının ardından mahkeme Başkanı Cice’ye, “Olayı yeniden anlatmak ister misin?” diye sordu. Cice de, sanık eşinden şikayetçi olduğunu belirterek, “Bu olayla ilgili savcılıkta ifade vermiştim. O beyanlarımı tekrar ediyorum. Burada aynı olayı tekrar anlatmak istemiyorum. Her şey yeterince açık ve ortada, ifademdeki her şey doğrudur” dedi.

MAHKEMEDE TARTIŞTILAR
Mahkeme Başkanı, daha sonra sanık Selma Cice’ye bir diyeceğinin olup olmadığını sordu. Cice, ilaç kullandığı için ne yaptığını bilmediğini belirterek, “Hakime hanım ben çocuklarımı seviyorum, ben onlara böyle bir şey yapmam. Herkes benim çocuklarımı nasıl sevdiğimi bilir. Onlar benim her şeyim. Bunları baskı altında kaldığım ve ilaç kullandığım için yaptım. Yoksa, hangi anne çocuğuna böyle bir şey yapabilir? Eşim ve ailesinden şiddet görüyordum, dayak yiyordum, karakola müracaat etmiştim” dedi. Bu sözler üzerine Selma Cice ve eşi Abdulcabbar Cice arasında kısa süreli karşılıklı tartışma yaşandı. Eşinin üzerine yürümek isteyen Abdulcabbar Cice, salondaki güvenlik görevlileri tarafından sakinleştirildi.
 
‘SEN ÇOCUKLARINI ÖLDÜRDÜĞÜN İÇİN BURADASIN’
Cice, “Yalan söylüyor. Sen çocuklarını öldürdüğün için buradasın. Madem baskı görüyordu neden jandarmayı, polisi aramadı. Baskı gören biri faturalı hat kullanır mı? Hakime hanım benden intikam almak için yaptı. Madem benden intikam alacaktı, bunu neden çocuklarımdan, annemden, babamdan kardeşlerimden çıkardı. Ne hakkı vardı? En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Canavar, yaratık” dedi. Selma Cice ise eşinin sözleri üzerine, “Yalan söylüyor. Hattım faturalı değil” dedi. Selma Cice ve eşi Abdulcabbar Cice’nin karşılıklı tartışmalarına sinirlenen hakim, Selma Cice’ye, “Sus burada konu hattının faturalı olup olmaması değil” dedi. Mahkeme heyeti, Selma Cice’nin tutukluluğunun devamına karar verip, sanığın akıl hastalığı olup olmadığı yönünde İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan istenilen raporun beklenilmesine ve eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum