Cani şizofren mi?

Tanımadığı 3 kişiyi hunharca öldüren astsubaylıktan atılma Tabur tutuklandı

Cani şizofren mi?

Tanımadığı 3 kişiyi hunharca öldüren astsubaylıktan atılma Tabur tutuklandı

Cani şizofren mi?
24 Ağustos 2019 - 08:52

Neşet KARADAĞ-ÖZEL
 
ADANA(GÜNAYDIN)-Adana 'da tanımadığı 3 kişiyi silahla öldürdüğü ileri sürülen astsubaylıktan kovulma Güçlü Doğan Tabur tutuklandı. Zanlı Tabur’un, tanımadığı 3 kişiyi ‘hayali olarak kendisini takip ettiklerini’ düşünerek öldürdüğü ortaya çıkarken tutarsız savunmaları ve hareketlerinden şizofren hastası olabileceği öne sürüldü.
Merkez Yüreğir ilçesi Köprülü Mahallesi’nde önceki gün elektrikli bisiklet kullanan Hayati Özkaya’yı ve mahallede çay ocağı işleten Okan Develi ile Necmettin Şahinoğlu’nu iş yerinin karşısındaki parkta birlikte oturduğu sırada öldürdükten sonra yakalanıp emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye götürülen astsubaylıktan atılma Güçlü Doğan Tabur tutuklanmak üzere nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevkedildi. Hakim, Tabur’u, ‘3 kişiyi kasten öldürmek’ suçundan tutukladı.
3 kişinin katili Tabur’un savunması da ortaya çıktı. Tabur’un yaptığı savunmasında şizofren hastalığı belirtilerinin olduğu dikkat çekti. Tabur, savunmasında, kendisini rahatsız eden kişilerin bulunduğunu ve kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu, ancak dilekçelerinin dikkate alınmadığını söyledi. Herhangi bir sağlık sorununu olmadığını belirten Tabur, “Herhangi bir psikolojik tedavi görmedim. Ordudaki görevimden de üstlerimle yaşadığım anlaşmazlık nedeniyle ayrıldım” dedi.
ŞOK İFADE
Tabur, tanımadığı 3 kişiyi ise neden ve nasıl öldürdüğünü de şöyle anlattı:
“Olaydan 2 gün önce kapıma kadar geldiler. Kiracıyı da ayarlamışlar. Benim askerlik yanında siyasi bir geçmişim de vardır. Belli ki bu birilerini rahatsız etmiş. Beni potansiyel olarak tehdit görmüşler.  Sonuçta bana ve aileme karşı bir mücadele başladı. Bu şahıslar 2 gün önce evime geldiler. Ben saklanarak onları görmedim.  Evde bekledim. ‘Olacak olan olsun’ dedim.  Emniyete şikayette bulunmadım. Bildiğim kadarıyla emniyetin haberi vardır. Ertesi günün akşamından sabahına kadar yine bekledim gelmediler. Bu şahıslar teknik araçlarla benim evimi dinlediler ve izlediler. Bundan 2 yıl önce de bu araçlardan birini de evimdeki prizin içinde buldum. Dinleme cihazını daha sonra çöpe attım. Bu cihazı bulmaya yardımcı olan dedektör de halen evimde bulunmaktadır. Ertesi gün sabah saat 07.30’da gelmediler. Sigara yakıp balkona çıktım. Onları gördüm. Yolun başında  konumlanıyorlardı. Dışarı çıktım.  Beni görünce motosikletle hareket eti. Ben de araçla peşinden gittim. Motosikletin üzerinde yakaladım. 3-4 el ateş ettim. Konuşlandıklarını gördüğüm diğer şahıslar kahvedeydiler. Orada toplanmışlar ben de onları orada görünce kahvenin önüne gittim. Şahıslar oradaydı. İkinci şahısa da 4-5 el ateş ettim. Şarjörümdeki kurşun bitince diğer şahıs bana saldırmaya başladı. Ben de yanımda bulunan yedek şarjörümü silaha taktım. Üçüncü şahsa da ateş ettim. Bu şahıslar dışında kimseye ateş etmedim. Olayın olmasından dolayı pişmanım. Keşke olmasaydı. Yaşadığım olaylar neticesinde bu noktaya gelinmiştir. Benim dilekçelerimi dikkate almayan kişilerden şikayetçiyim.”
EŞİNDEN AYRILMIŞ
Bu arada, zanlı Tabur’un, psikolojik sorunları bulunduğu, eşiyle yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle ayrıldığı öğrenildi. Zanlı Tabur’un tanımadığı 3 kişiyi de yaşadığı şizofren rahatsızlığı nedeniyle öldürdüğü şüphesi üzerinde durulduğu  öğrenildi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum