Çay’ın kupası Arısoy Ticaret’in

Pozantı Belediyesi Futbol Turnuvası zevkli ve çekişmeli maçlara sahne oldu

Çay’ın kupası Arısoy Ticaret’in

Pozantı Belediyesi Futbol Turnuvası zevkli ve çekişmeli maçlara sahne oldu

Çay’ın kupası Arısoy Ticaret’in
16 Ağustos 2019 - 14:27

Hüseyin SUNGUR
 
 
ADANA (GÜNAYDIN) Adana’nın şirin ilçelerinden Pozantı’nın Belediye Başkanı Mustafa Çay, belediye olarak etkinliklerini sürdürmeye devam ediyor. Pozantı Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Belediye Başkanlığı Futbol Turnuvası’nın 10’ncusu sona erdi. Şampiyon ise Arısoy Ticaret oldu. 13 takımın mücadele ettiği turnuvanın açılış maçında Çağlayan Alabalık ve Kaya Grup İnşaat Emlak takımları karşı karşıya gelmiş başlama vuruşunu Pozantı Kaymakamı Muammer Sarıdoğan ve Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay birlikte yaparak, katılan tüm takımlara başarılar dilemişlerdi.
Toplamda 13 takım 2 grup halinde mücadele gösterirken yapılan çeyrek ve yarı final sonrasında Gadam İnşaat ile Arısoy Ticaret takımı finale kaldı. İlçenin bu yıl Bölgesel Amatör Lig’e yükselen takımı Pozantıspor’a ait halı sahada oynanan final müsabakasını yüzlerce kişi izlemeye gelirken maç sonunda Arısoy Ticaret, Gadam İnşaat'ı 4-3 yendi. Turnuvanın şampiyonu Arısoy Ticaret'e 1'ncilik kupasını Belediye Başkanı Mustafa Çay verirken Gadam İnşaat'a 2'ncilik kupasını ise Ak Parti İlçe Başkanı Doğan Türkyılmaz verdi.
Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, futbol turnuvasının zevkli ve çekişmeli geçtiğini belirtti. Çay, “Futbol turnuvasına katılan takımların yönetici ve oyuncularına teşekkür ediyoruz. Futbol turnuvasını izleyen Pozantılı vatandaşlarımız da günün yorgunluğunu ve stresini üzerlerinden attılar. Pozantı Belediyesi olarak etkinliklerimiz devam edecek. Bizler Pozantılı vatandaşlarımız için varız. Pozantı’nın ve pozantılının iyiliği için vargücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla ilçede Zafer Şöleni düzenleyeceklerini açıkladı. Çay, Zafer Şöleni’nde Sanatçılar Şimal, Ali Topak ve Cem Saraç’ın sahne alacağını belirtti. 30 Ağustos Cuma günü saat 20.30’da başlayacak şölen Atatürk Kültür Merkezi önünde düzenlenecek.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum