Çay'ın kupasına Domaniç uzandı

Pozantı Belediye Başkanlığı Koşusu'nda 9 at birincilik için start aldı

Çay'ın kupasına Domaniç uzandı

Pozantı Belediye Başkanlığı Koşusu'nda 9 at birincilik için start aldı

Çay'ın kupasına Domaniç uzandı
11 Aralık 2019 - 16:02

Hüseyin SUNGUR

Türkiye Jokey Kulübü tarafından Adana Yeşiloba Hipodrumu’nda düzenlenen Pozantı Belediye Başkanlığı Koşusu’nu Domaniç isimli atıyla Jokey Mehmet Akyavuz kazandı.
4+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olarak gerçekleştirilen yarış, 1900 metre mesafe kum pistte koşuldu. 80.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda tamamı erkek 9 safkan start aldı.
Pozantı Belediye Başkanlığı Koşusu'nu, Kamil Kılınç'ın sahibi olduğu Domaniç jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde kazandı. Anadolu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi, Mehmet Yavuz Kılınç'ın antrene ettiği 6 yaşındaki kır at, 3 koşu sonra yeniden galip gelirken, kariyerindeki 12. birinciliğini hanesine yazdırdı.
Adana'da günün 5. yarışı olarak başlayan koşuda, kendisine sıralamanın ikinci basamağında yer bulan isim ise Bay Emir oldu. Üçüncü sırada Yoldaşhan yer alırken, tabelayı tamamlayan safkan Çelikkalkan .
Yarışın galibi Domaniç için bitiriş derecesi 2.15.68 olurken, farklar Boyun - Boyun - 3 Boy şeklinde oluştu.
Koşunun ardından Şeref Tribünü'nde düzenlenen kupa töreninde, kazanan safkanın sahibi adına Ramazan Taşdelen'e plaketini Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay verdi. MHP Genel Başkanı Başdanışmanı Hüseyin Sözlü ise günün anlam ve önemine binaen Ramazan Taşdelen'e bir buket çiçek takdim etti. Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Yeşiloba Hipodromu’nda düzenlenen koşunun TV’den canlı yayınlandığını belirterek, “Güzel Pozantımızı insanlara bir kez daha tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Pozantı’yı tanıtmaya devam edeceğiz” diye konuştu.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum