Ceki’nin ölümü üzdü

İtfaiyede çalışan eski gazeteci Mustafa Kılınç’ın cansız bedenini santrale gelen arkadaşları buldu

Ceki’nin ölümü üzdü

İtfaiyede çalışan eski gazeteci Mustafa Kılınç’ın cansız bedenini santrale gelen arkadaşları buldu

Ceki’nin ölümü üzdü
03 Ağustos 2021 - 09:21

Adana'da bir süre televizyonlarda kameramanlık yaptıktan sonra itfaiyeye geçen ve 17 yıldır itfaiye eri olarak görev yapan ve çevresinde Ceki olarak bilinen 46 yaşındaki Mustafa Kılınç, görev başında kalp krizi geçirip hayatını kaybetti. Ceki’nin ölümü sevenlerini üzüntüye boğdu.
 
Yüreğir ilçesine bağlı Karacaoğlan Mahallesi'nde bulunan Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığında çalışan Mustafa Kılınç önceki gün göreve geldi. Santralde görevli olan Kılınç, iddiaya göre sabaha karşı arkadaşları tarafından hareketsiz olarak bulunup sağlık ekiplerine haber verildi. Sağlık görevlileri yaptıkları müdahalede Kılınç'ın kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini belirledi.
 
Daha önce de kalp krizi geçiren Kılınç'ın zamansız ölümü mesai arkadaşlarını, gazetecileri ve yakınlarını yasa boğdu. Herkes tarafından sevilen Kılınç’ın cenazesi görev yaptığı itfaiyede düzenlenen törenin ardından Kabasakal Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi. Kılınç'ın annesinin "Ölmedi, şaka yaptı deyin. Ben ona damatlık giydirecektim, bu ona reva değil" diyerek gözyaşlarına boğulması herkesin yüreklerini sızlattı.
Törene katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da anne ve babaya sarılıp başsağlığı diledi. Karalar, Kılınç'ın görevi başında hayatını kaybettiği için şehit olduğunu söyledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum