Çete lideri tünelde yakalandı

Çete lideri tünelde yakalandı

Çete lideri tünelde yakalandı
26 Şubat 2019 - 15:45


Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, iletişim yoluyla dolandırıcılık yapan şebekeye yönelik operasyon düzenledi.
Tüm Türkiye'de vatandaşları dolandıran,  aralarında ünlü isimlerin de olduğu şebekeye Ankara, Bursa, İstanbul, Gaziantep, Kocaeli, Bolu, Adana, İzmir, Amasya, Tekirdağ, Antalya, Çorum, Adıyaman, Kırıkkale, Düzce, Ağrı ve Siirt'te  eş zamanlı operasyon yapıldı. Evlerde yapılan aramada ise 71 adet cep telefonu, 63 adet sim kartı, 2 adet dizüstü bilgisayar, 5 adet flaş bellek,1 adet tablet 25 bin Türk Lirası, banka kartları ve sim kart blokları ele geçirildi, 65 kişi gözaltına alındı.
 Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 40'ı tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çete liderinin Hasan G. ve oğlu Halil G. isimli şahıslar olduğu belirlendi. Polisin operasyonuyla kaçmak için daha önceden evinin altında kazıdığı tünelde yakalanan Hasan G.'nin 25 ayrı suç kaydının bulunduğu dile getirildi. Dolandırıcılıktan elde ettiği paralarla lüks bir hayat süren Hasan G.'nin biri resmi olmak üzere 4 eşinin olduğu öğrenildi. 
Çetenin vatandaşları telefonla arayarak kendilerini savcı, polis gibi devletin önemli noktalarında görev yapan kişiler olarak tanıttıkları ve para aldıkları belirlendi. 
(Şanlıurfa)

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum