ÇGC Halk Müziği korosundan ‘Bahara Merhaba’ konseri

ÇGC Halk Müziği korosundan ‘Bahara Merhaba’ konseri

ÇGC Halk Müziği korosundan ‘Bahara Merhaba’ konseri
01 Nisan 2019 - 16:29

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Türk Halk Müziği (THM) Korosu, Şef Murat Kozan Yönetiminde, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda Bahar Konseri verdi. Ünlü sunucu Aykut Pala’nın sunumuyla gerçekleşen konsere katılım büyük oldu. 
 
 
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Türk Halk Müziği (THM) Korosu, Şef Murat Kozan Yönetiminde, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda Bahar Konseri verdi.
Konser öncesi bir konuşma yapan ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, konsere katılan salonu dolduran konuklara teşekkür ederek başladığı konuşmasında,  “ Çukurova Gazeteciler Cemiyeti bu yıl 44. Yılını kutluyor. Yeni bir mekanda, deyim yerindeyse Türkiye’nin en güzel gazeteciler cemiyeti kültür ve sosyal tesislerine kavuştuk, yavaş yavaş yerleşiyoruz. Bugün Adana’yı simgeleyecek en güzel konuma sahip bir yerdeyiz. Resim sergileri, karikatür sergileri gibi her türlü etkinliğimizi burada gerçekleştiriyoruz. Bu salonlar sadece cemiyetimize değil Adana’mıza hizmet edecek. Tüm Adana’nın hizmetinde olacağız. Adana’mızın imajı konusunda bir takım çalışmalar da yapacağız. Adana’da sadece olayların olmadığını, güzelliklerin de yaşandığını tüm Türkiye’ye tanıtmaya çalışacağız” dedi.
 
 
 
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Türk Halk Müziği korosunda, Ritm’de Emre Behmen,Recep Özbek, Sazlarda; Murat Sanatkar,TahsinTokses,İbrahimKüçükel,Ayşe Arat Coşar,AhmetTopraksuyu,Bendik’deSevgülElkan,Melodika’da Kadir Saraç, Keman’da İbrahim Çamlı ve Kanun’da Polat Geçen’in yer aldığı saz heyetinde;
 
Koristler ise  Bayanlar; Halime İspir Bozkurt,AyselUsta,Ayşe Arat Coşar,BeyhanSaraç,FadimeEkinci,MerihCanıperkBoğa,GülşenBatmaz,GülcanGerdan,GökbenDuman,SevgülErkan,SunaMart,YelizKısa,Zeliş Kısa, Baylar; Ceyhun İpteş,SemirYalçın,DüzgünDemir,RecepKeskin,RuhiKayışkır,SelahattinDerse,SelahattinZereyalp,NevzatŞaşkın,NecatiAngın,MehmetŞahin,MemduhEsmeray,KadirSaraç,KadirÖcal,NiyaziÇiçekli,HasanZereyalp,İbrahim Erdoğan ve Yılmaz Avcil’den oluştu.
 
Konsere; Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, ÇGC Yönetim Kurulu Üyesi Sefa Saygıdeğer,  Valilik Adana Kültür Sanat Eğitim Araştırmalar Vakfı Başkanı Alper Tansel, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Türk Sanat Müziği Koro Şefi Aygül Altınok Tutu, Senin İçin Dayanışma Derneği Başkanı NuvitDağtekin ve çok sayıda halk müziği sevdalısı vatandaş katıldı.
 
Yoğun programları nedeniyle konsere katılamayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, AK Parti İl Başkanı Şerif Güler ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Bünyamin Avcı, birer çiçek göndererek Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni kutladı. 
 
Konser programının birinci bölümünde;  Gaziantep yöresine ait ‘Lingolingo şişeler’ ve Kırıkkale Keskin yöresine ait ‘Yüce dağ başında kar idim’ adlı türküyü koro seslendirdi.  ‘Gele gele geldim bu Karataş’a adlı uzun hava, koro şefi Murat Kozan tarafından seslendirilirken,Fahri Kayahan’a ait‘Keklik dağlarda çağıldar’ adlı türküyü SevgülElkan,Kahramanmaraş yöresine ait ‘Bu yıl benim yeşil bağım kurudu’ adlı türküyü Mehmet Şahin,Denizli yöresine ait ‘Cemilenin gezdiği dağlar meşeli’ adlı türküyü Kadir Saraç,Kırıkkale yöresine ait ‘Ayrıldım güler miyim’ adlı türküyü Merih Can Boğa,NevşehirHacı Bektaş yöresine ait ‘Pancar pezik değil mi’ adlı türküyü ise koro seslendirdi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum