CHP Adana’dan Kılıçdaroğlu’na tam destek

CHP Adana’dan Kılıçdaroğlu’na tam destek

CHP Adana’dan Kılıçdaroğlu’na tam destek
09 Mart 2020 - 15:07

Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl ve ilçe örgütleri, milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları ve kurultay delegeleri 37. Büyük Kurultay öncesinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek açıklaması yaptı. Türkiye’nin uygulanan yanlış politikalar nedeniyle hızla bir karanlığa doğru sürüklendiğine dikkati çeken İl Başkanı Mehmet Çelebi, “Bu yolda birlik ve dayanışma içinde azimle, kararlılıkla iktidar yoluna devam edeceğiz. Adana İl, ilçe başkanları ve örgütleri, milletvekilleri, belediye başkanları, kurultay delegeleri olarak Genel Başkanımıza olan sonsuz desteğimizi, dayanışmamızı ilan ediyoruz” dedi.
Seyhan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen basın açıklamasına Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları, kurultay delegeleri ve il yöneticileri katıldı.
Türkiye’nin uygulanan yanlış politikalar nedeniyle hızla bir karanlığa doğru sürüklendiğini belirten İl Başkanı Mehmet Çelebi, algı operasyonlarıyla bu olumsuzlukların üzerini örtme çabası içindeki iktidarın artık gerçekleri gizleyemediğini kaydetti. Çelebi, “Bugün yönetilemeyen, çökmenin eşiğine gelmiş bir Türkiye gerçeğiyle karşı karşıyayız.  Hepimiz ekonomik krizi en ağır biçimde hissediyoruz.  Tüm toplum kesimleri açlık sınırı, yoksulluk sınırı ve altındaki ücretlerle yaşam mücadelesi veriyor.  Temel tüketim ürünleri ile elektrik ve doğalgazın fiyatları katlanarak artıyor.  5 milyonu aşan işsizin olduğu ülkemizde üniversite mezunu gençlerdeki işsizlik oranı yüzde 27’lere ulaştı.  Ülke ekonomisi hızlı bir çöküş yaşarken, 18 yıldır Türkiye’ye tek başına istediği gibi yöneten ve güç sarhoşluğu yaşayan iktidarın lüks ve gösteriş merakı ise hız kesmiyor. İsraf ve rant üzerine kurulu saray ekonomisi, toplumu bunalıma ve intihara sürüklüyor. 2002-2018 yılları arasında geçim sıkıntısı ve ticari başarısızlık nedeniyle 5 binden fazla yurttaşımız intihar etti. Ataması yapılmayan öğretmenlerimiz, elektrik faturasını ödeyemeyen kardeşler toplu olarak canlarına kıyıyor.  İnsanlarımız çocukları aç olduğu için valilik önünde kendilerini yakıp, yardım almak için gittikleri kaymakamlık binalarından kendilerini atarak yaşamlarına son veriyorlar” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum