CHP'nin onur günü

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96.yaşı Adana’da büyük bir coşku ve katılımla kutlandı

CHP'nin onur günü

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96.yaşı Adana’da büyük bir coşku ve katılımla kutlandı

CHP'nin onur günü
11 Eylül 2019 - 10:43

 
 Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan, cumhuriyetin kurucu partisi ve cumhuriyet devrimlerini gerçekleştiren, emekten, özgürlükten, adaletten, haktan, hukuktan yana olan, gericiliğe, faşizme karşı mücadele eden, yurttaşların tamamının refahı, geleceği, özgürlüğü için toplumsal politikalar üreten Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96.yaşı Adana’da büyük bir coşku ve katılımla kutlandı.
CHP Adana İl Örgütü’nün CHP’nin 96.kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlediği kutlama etkinlikleri Atatürk Parkı’nda başladı. İl Başkanı Mehmet Çelebi, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz ve İl Gençlik Kolları Başkanı Güven Özdemir Atatürk anıtına çelenk sunduktan sonra aralarında Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Belediye Başkanı Somer Çetin, Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse’nin de bulunduğu katılımcılar saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşını söyledi.
75.Yıl Sanat Galerisi’nde devam eden etkinlikte CHP’nin tarihi ile ilgili hazırlanan filmin izlenmesinin ardından, günün anlam ve önemine dair konuşan CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, ‘Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’nden kesitler aktardı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum