Conolar milli piyango bileti bile gasp etmiş

75 kişiyi yağmalamak suçundan 375 yıla kadar hapis cezaları isteniyor

Conolar milli piyango bileti bile gasp etmiş

75 kişiyi yağmalamak suçundan 375 yıla kadar hapis cezaları isteniyor

Conolar milli piyango bileti bile gasp etmiş
09 Mart 2020 - 09:35

Neşet KARADAĞ
 
ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana'da kandırdıkları 75 kişiye yönelik yağma suçunu işledikleri iddiasıyla "Cono Aşireti" olarak bilinen grubun üyesi 51 sanığın 15 yıldan 375 yıla kadar değişen hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle yargılanmalarına devam edilerken sanıkların 8 yılbaşı milli piyango bileti de yağmaladıkları ortaya çıktı.
Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tamamı adli kontrolle tahliye edilen sanıklardan N.O., N.G., S.G. (51), Z.G., S.G. (24), C.G., E.D., L.D., Ş.D. ile bazı müştekiler O.Ç., S.S.E., R.B., M.A.K., H.Y., S.U. ve Y.U. geldi. Sanık avukatlarının da geldiği duruşmada müştekiler dinlendi. Müşteki S.U., sanıklardan şikayetçi olmadığını söyledi. S.U., “500 dolar, 260 TL, 8 adet yılbaşı milli piyango bileti, 1 Iphone5 telefonumu aldılar. Zararım giderilmedi” dedi.
Müşteki H.Y., O.Ç., sanıklardan şikayetçi olduğunu söyledi. H.Y., 1460 lirasının, O.Ç. ise 8 bin 200 lira maddi zararının olduğunu, söyledi. Müştekilerden M.A.K., R.B. ve Y.A. ise sanıklardan şikayetçi olmadı. M.A., “1700 liram, 50 dolarım alındı. Ayrıca arabamdaki bir kısım eşyalar alınmıştı. Zararım karşılanmadı. Alınan param hasta olan çocuğumun tedavi parasıydı, alanlara bu nedenle helal etmiyorum” dedi. R.B., 20 lirasının, Y.A. da 600 lirasının yağmalandığını, zararlarının giderilmediğini söyledi.
Sanıklar suçlamaları kabul etmeyip beraatlerini talep etti.
Mahkeme heyeti, sanıkların mevcut durumları ile sanık F.T. hakkındaki yakalama kararının devamına karar verdi. Duruşma, dinlenmeyen müştekilerin dinlenmesi ve eksikliklerin giderilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum