Çöp dökmeye giden kadının öldürülmesi davasına başlandı

Çöp dökmeye giden kadının öldürülmesi davasına başlandı

Çöp dökmeye giden kadının öldürülmesi davasına başlandı
19 Eylül 2020 - 09:12

Adana'da, çöp dökmek için evinden çıkan kadının  silahla öldürülmesiyle ilgili tutuklanan baba ve oğul ile onlara yardım ettiği ileri sürülen kızı hakkında 6 yıldan müebbet hapis cezasına kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle açılan davaya başlandı.
Sarıhamzalı Mahallesi'ndeki evinden 9 Nisan’da çöp dökmek için dışarı çıkan Aysel Akkurt, yanına yanaşan otomobilden açılan ateş sonucu yaralandı. Hastaneye kaldırılan Akkurt yaşamını yitirdi. Akkurt’u öldürdüğü iddiasıyla yakalanıp tutuklanan baba Haşim İ. ile oğlu M.İ. ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan kızı S.T. hakkında Adana 7.Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davaya başlandı. Duruşmaya tutuklu sanıklar baba H.İ. ile oğlu M.İ. ve tutuksuz kızı S.T. duruşmaya gelmedi. Mahkeme heyeti, duruşmada öldürülen Aysel Akkurt’un eşi Yusuf Akkurt ile olayın görgü tanıklarını dinledi. Eşi öldürülen Yusuf Akkurt, sanıklardan şikayetçi oldu.  Sabah erken uyandığında kızının süt istediğini belirten Akkurt, “Eşim sütü ısıttı sonra bana çöp dökmeye gideceğini söyleyerek  ‘kızımıza sütü sen ver’ dedi.  Kızıma süt verirken aniden silah sesi duydum.  Pencereyi açıp dışarı baktığımda bir araba evin önünden geçiyordu. Koşarak aşağıya indiğimde eşim yerde yatıyordu.  Eşimin gözleri açıktı, konuşamadı.  Sanıkları önceden tanırım. Aracı kulanan Haşim’in yüzünü gördüm. Yanında biri olup olmadığını görmedim. Arabı geçip gitti” dedi.
Sanıklar ile aralarında  eskiye dayalı husumet bulunduğunu da belirten Akkurt, daha önce bu yüzden 2 kez evlerine ateş edildiğini söyledi.  Olaydan iki gün önce de eşinin alış verişe gidip dönerken sanık M.İ.’nin evimize doğru baktığını kendisine söylediğini ifade eden Akkurt, “Olaydan birkaç ay önce de amcamı yaralamışlardı” dedi.
Olayın görgü tanıklarından A.U., sabah evden çıktığında önünden bir araç geçtiğini ve ileride durduğunu söyledi. Araçtan silahlı bir kişinin indiğini belirten A.U., “Kafasını aşağıya doğru eğiyordu. Ölen bahçedeydi. Eve girerek kapıyı kapattı. Silahlı kişiyi görünce mi eve girdi bilmiyorum. Şüpheli olan uzaktan birden fazla kapıya doğru ateş etti. Daha sonra araca binip gitti” dedi.
Tanık F.A. da, silah sesi üzerine balkona çıktığında silahlı bir kişini kaçtığını gördüğünü söyledi.
Sanıkların avukatları, müvekkillerinin savunmaları alındıktan sonra beyanda bulunacaklarını söyledi.
Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar baba oğlun tutukluluklarının devamına karar verdi. Sanıkların savunmalarının alınması için duruşma günü Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile hazır edilmeleri için cezaevine yazı yazılmasına da karar veren heyet, duruşmayı eksikliklerin giderilmesi için ileri bir tarihe erteledi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum