Çukurova RAM 410 Bin Nüfusa Hizmet Veriyor

Çukurova RAM 410 Bin Nüfusa Hizmet Veriyor

Çukurova RAM 410 Bin Nüfusa Hizmet Veriyor
08 Ekim 2019 - 14:50

 
19 Eylül 2013 yılında açılmış olan Çukurova Rehberlik ve Araştırma Merkezi hizmet binası Adana'nın Çukurova ilçesi Belediye evleri mahallesinde, 1991 yılında yapımı tamamlanan Yunus Emre İlkokulu’nun 10 derslikli Zemin+2 katlı B Blok binası tahsis edilmiş olup hizmetini sürdürmekte. Bu ayrıcalıklı eğitim merkezimizde; 10 Özel Eğitim, 10 Rehberlik Öğretmeni 2 İdareci 1 Memur ile Çukurova, Pozantı ve Karaisalı ilçelerimize hizmet vermekte olup, Çukurova ilçemizde 365 bin 735, Karaisalı’da 22 bin 308 ve Pozantı ilçemizde 20 bin 683 olmak üzere; toplamda 408 bin 726  nüfusa hizmet olarak hitap etmekle birlikte, merkezde Çukurova İlçemizin yanı sıra Karaisalı ve Pozantı İlçelerimizde toplamda 138’i  devlet, 109 Özel olmak üzere 247 okulumuza hizmet akışı içerisinde Rehberlik ve Araştırma eğitimini sunmakta.
 
YÜREĞİR’DEN ÇUKUROVA İLÇEMİZE TECRÜBELİ YÖNETİCİ CEMAL DAĞHAN FARKI VE FARKLILIĞI ÖNEMLİ AYRICALIKLARI BERABERİNDE GETİRDİ
 

Yüreğir, Karataş, Yumurtalık ve Sarıçam ilçelerini kapsayan ve toplamda 800 bin dolayına nüfusa hizmet eden Yüreğir Rehberlik ve Araştırma Merkezinde son 5 yıldır devam eden başarılı Müdürlük görevini il içi atamayla Çukurova Rehberlik ve Araştırma Merkezine Müdür olarak atanan 30 yılı aşkın meslek deneyimiyle önemli işlere imza atan Cemal DAĞHAN, 1 Temmuz 2019 tarih itibarıyla yeni görev göreve başladığı kurumda yine bir birinden önemli ayrıcalıklara imza atma becerisini gösterdi. Bu beceri ve başarı kuşkusuz eğitim ve rehberlik alanı uhdesinde yöneticilikle başlayan, uyum bütünleşmiş; takım oyunu, hizmet anlayışında ki birlik beraberlik dayanışma ve kaynaşma; vizyon ve misyona uyuma yönelik eğitim icraatlarıyla beraber okul binasının restoresinden bahçe dizaynına kadar uzayıp gidiyor. Kuşkusuz bu iyileştirme  çalışmaları, kısa süre içerisinde etkili iletişimi, güleryüzle empatik çalışma, çözüm odaklı çalışma prensibi ile sorumluluk alanında bulunan meslektaşları, amirleri  ve hizmet alanlarının sevgisini kazanması var.
 
BEYHAN DEMİRTAŞ HANIMEFENDİ VE HAYIRSEVERLERİN DESTEĞİ İYİLEŞTİRMEDE ÖNEMLİ ETKEN
 
 Tecrübeli yönetici Cemal DAĞHAN yeni göreve başladığı Çukurova Rehberlik Ve Araştırma Merkezinde Hayırsever ve Sponsorlar aracılığıyla hizmet binasının iyileştirilmesi yönünde amirleri ile istişare halinde çalışmalarını da sürdürmeye devam etmektedir. Kaldı ki şuan okul binasında çok ciddi değişimle gözle görülebilecek kadar farklılığını gösteriyor. Bu vesileyle bu güzide ve çok önem arz eden kuruluşumuzu ziyaret eden bir birinden değerli isimlerden birisi de, Adana’mızın çalışkan Valisi Sayın Mahmut Demirtaş’ın, sosyal-kültürel projelerin ilimizde ki hamiyetperver ismi öncüsü değeri olan Hanımefendi Eşi Beyhan Demirtaş olduğunun varlığın sizlere aktaralım.

Yaşar KARA-YANKI
CAN’lar
 Cemal Dağhan’la…
İnanın anlatacaklarımızda, ya da ilişikte okuduğunuz yazıda, zerre-i miktar kadar lafı güzaflık söz konusu bile olamaz. Adana gibi Doğu Akdeniz’ e açılan çok ayrıcalıklı bir bölgede, Çukurova gibi önemli bir entelektüel yapının bulunduğu merkez ilçeyle birlikte, memleketimizin giriş bölgesini oluşturan Pozantı gibi, Karaisalı gibi A’dan Z’ye önemli eğitim ve kültürel farklılıkların oluştuğu bir alan da toplam da hemen hemen yarısı özel olmak üzere 247 okula dolayısıyla öğrencisine ve 410 bin nüfusa Rehberlik ve Araştırma eğitimi verebilmek ve burada yöneticilik yapmak baştan aşağı maddi ve manevi fedakârlık arz eder.
Öyle kolay mı, Türkiye Cumhuriyet Devletimizin 100.Yılına gireceğimiz 2023’ü EĞİTİM VİZYONU alarak bu kapsamda, görev sorumluluk alanındaki eğitim bölgelerinde bulunan Çukurova-Pozantı-Karaisalı Eğitim Bölgelerinde;  Ziya SELÇUK gibi Saygıdeğer vasıfları olan Bakanımızın ve uhdesinde ki özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünü başarıyla üstlenen değerli hemşerim, Okullu yıllardan kardeşim, İstanbul Kültür Turizm Eski Müdürlüğü sırasında da önemli işlere imza atan Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili gibi değerde paha yöneticilerin önderliğinde RAMKEG projesine;  25 personeliyle hizmete amade olan, kendimizden bile koruduğumuz Canlarımızı Evlatlarımızı emanet ettiğimiz sırlarımızı paylaştığımız, her birinin çok özel vasıfları olan isimleri kolektifleştirerek toplumumuza kazandıran.
Ve aynı zamanda Kinc Boks ve Muay thai  spor dallarının başarılı Milli Hakemi olan  Cemal DAĞHAN’ı ve Çukurova Rehberlik ve Araştırma Merkezi çalışanlarının başarılarını sizlerle paylaşırken, hepsi bir birinden değerli CAN eğitimcilerimizi personelimizi destekliyor ve sizlerinde bu değerlerimize sahip çıkmanızı öneriyoruz. Unutmayın ki; onlar bizim Canlarımız çünkü Canlarımızı emanet ediyoruz…
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum