Çulhaoğlu: Yandaşlarından başka kimseyi görmüyorlar

Çulhaoğlu: Yandaşlarından başka kimseyi görmüyorlar

Çulhaoğlu: Yandaşlarından başka kimseyi görmüyorlar
30 Kasım 2020 - 10:34

)- İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, “İktidarın vaatlerine kanıp şirket kuran girişimcilerimiz artan bir hızla iflas etmeye devam ediyor”dedi.
Çulhaoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Cumhurbaşkanlığı Hükümet etme sisteminde daha da kötüye gittiğimizi sürekli söylemekte ve sonuçlarını hep birlikte görmekteyiz.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin son açıkladığı verilere göre Ülkemizde 2020 Ocak ve Ekim aylarını kapsayan ilk 10 ayda kapanan gerçek kişi ticari işletmelerin sayısı yüzde 16.61 artarak 18 bin 316’ya çıktı. Yine aynı dönemde kapanan şirket sayısı yüzde 12.6 artarak 11 bin 223’e yükseldi.
2020 Ocak-Ekim aralığında en çok kapanan şirketlerin başında % 11 ile elektrik enerjisi üretimi yapan şirketler, ikinci sırada ise % 8 ile inşaat sektöründe faaliyet gösteren şirketler yer aldı.
Bu sistem ile yönetilmeye başladığımız 24 Haziran 2018’den beri işler hep daha da kötüye gitmiştir. Büyük umutlar ve vaatler ile iş kuran ve sermayelerini ortaya koyan girişimcilerimiz, piyasalara hakim olamayan, döviz kur’unu yönetemeyen, yandaşlardan başka kimseyi gözü görmeyen iktidarın beceriksizliklerine daha fazla dayanamayarak kısa sürede şirketlerini kapatmak zorunda kalmışlardır. Bu şirketlerde çalışan yüzbinlerce kişi de işsiz kalarak aileleri ile birlikte açlığa mahkum olmuş, eve nasıl ekmek götüreceklerini kara karaya düşünmeye başlamışlardır. Bu iktidar bir türlü Üretim ve istihdamı önceleyememiş, ülke hazinesini betonlaşmaya kurban etmiş ve üretmek, istihdam yaratmak isteyenleri de iflasa sürüklemiştir.
İyi Parti iktidarında getirmeyi vaat ettiğimiz iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistemde üretim ve istihdam önceliğimiz olacaktır. Böylelikle girişimcilerimiz ayrımcılığa maruz kalmadan işlerini idame ettirecekler, herkes eşit paydaşlar olarak faaliyetlerine devam edebileceklerdir.”
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum