Cumhurbaşkanı; 'Libya'da iki şehidimiz var'

Cumhurbaşkanı; 'Libya'da iki şehidimiz var'

Cumhurbaşkanı; 'Libya'da iki şehidimiz var'
25 Şubat 2020 - 15:55

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulunup gazetecilerin sorularını yanıtladı. “Libya'da şehitlerimizin olduğunu duyurdunuz. Muhalefet şehitlerimizin isimleri neden açıklanmıyor, neden tören yapılmadı diye soruyor ve ayrıca Suriye Milli Ordusu hangi sıfatla Libya'ya gitti diye soruyorlar. Bir de sizin şehit haberini verirken kullanmış olduğunuz birkaç tane şehit haberinize muhalefet tepki gösteriyor.

Bu konuya cevabınız ne olur?” sorusuna Erdoğan, “FOX önce gazete olsun, FOX önce ciddi bir medya mensubu olsun. Yalan haber üretmeyi bırakın. Muhalefetin bu söylemleri de beni ilgilendirmiyor. Rakam da olur sayısal olarak o dediğiniz türde bir ifadeyi de kullanmış oluruz. Beni muhalefet mi yargılayacak, muhalefet önce kendini yargılasın.

Ne diyor muhalefet, gidip Esad ile görüşeceksiniz diyor. Bu nasıl muhalefet. Milyonlarca insan ülkesini terk ediyor, kalkıp bay Kemal bunların hesabını sormuyor, bizim ülkemizin sınırlarına dayanıyor milyonlarca insan bunun hesabını sormuyor, kalkıp bize akıl vermeye... O aklı sen kendine sakla da işe yarasın. Bizim kendimize ait 2 tane orada Libya'da şehidimiz var. Şimdi bu rakamı ben açıkladım bay Kemal ne yapacak bunu.

Suriye Milli Ordusundan şu anda bizim eğitici kadrolarımızın altında orada bulunanlar var. Evet var. Yine bay Kemal şunu da sorsun, Hafter'in yanında Vagner'in ne işi var veya Sudan'dan şuradan buradan gelenlerin ne işi var. Suriye Milli Ordusundan oraya gidenlerin ortak paydaları var ve bu çerçevede onlar Libya'da bulunuyorlar. Suriye'de bizimle beraber mi bunlar beraberler. Bizimle beraber olan bu kardeşlerimiz orada da beraber olmayı kendileri için şeref telakki ediyorlar ve oraya gidişlerinin bir manevi boyutu da ayrıca var ama bundan bay Kemal anlamaz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum