‘Dayanışma içinde olmalıyız’

Çermikliler Derneği Başkanı Akay’dan hemşehri derneklerine ‘birlik’ çağrısı

‘Dayanışma içinde olmalıyız’

Çermikliler Derneği Başkanı Akay’dan hemşehri derneklerine ‘birlik’ çağrısı

‘Dayanışma içinde olmalıyız’
17 Eylül 2020 - 09:06

Haydar ŞENGÜL
ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana’da yaşayan Çermikliler Derneği Başkanı Ferat Akay, ülkemizin ve kentimizin kalkınması için hemşehri derneklerine dayanışma çağrısında bulundu. Akay, “Bizler et tırnak gibi bir arada iç içe yaşamaktayız. Dayanışma hepimizin huzuru için gerekli” dedi.
Adana’da sayıları 60 bini bulan Çermikliler’in Dernek Başkanı Ferat Akay, bugüne kadar bir çok siyasetçiyi, belediye başkanlarını ve STK temsilcilerini ağırladığını ve misafirlerini ağırlamaktan da büyük keyif ve mutluluk duyduğunu söyledi. Akay, “Çünkü bizlerin gelenek ve göreneklerinde misafir bizim başımızın tacıdır. Gelen konuklara en iyi bir şekilde ağırlamak bizlerin vazifesidir. Bizler Adana da yaşayan Çermikliler olarak nüfusumuz gün gün artmakta yaklaşık 60 bine yaklaştı. Bizlerin çatısında sadece Çermikliler yok. Mardinli’si, Gaziantepli’si, Hataylı’sı, Şanlıurfalılı’sı, Malatyalılı’sı, Muşlu’su, Mersinlili’si tüm hemşehri dernekleri ve üyeleri bizlerin kardeşi ve yakınıdır” dedi.
“Bizler et tırnak gibi bir arada iç içe yaşamaktayız” diyen Akay, şunları söyledi:
“Uzun yıllardır dernek başkanlığı görevimi yürütmekteyim. Bugüne kadar sayısız misafir ağırladık. Lakin gelen konuklarımızın bizim gibi hemşehri derneklerine verdikleri sözler hep havada kalıyor. Ben şahsım olarak ve ailem olarak bugüne kadar kimseden bir şey istemedim, istememde. Lakin temsil etmiş olduğum derneğim üyelerinin bir arzusu bir talebi olduğu zaman bizler bunları elbette yerine getirmek için canla başla mücadele ediyoruz. Ancak verilen sözlerin yerine getirilmemesi beni çok üzüyor, hemşehrilerimin karşısınhda mahçup duruma düşürüyor.”
Çermikliler Derneği Başkanı Ferat Akay, hemşehrilerinin her türlü sorunlarını ve sıkıntılarını kendi derdi gibi gördüğünü ve çözümü için elinden gelen her şeyi yaptığını söyledi. Samimiyetsizlik ve iki yüzlülüğün kendisini bıktırdığını ifade eden Akay, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Memleketin neresi olursa olsun. Özellikle, Adana’da yaşadığımız ekmeğini suyunu içtiğimiz memleketimize ve dostlarımıza nasıl katkı sağlar ve yardımcı oluruz bizler bunları düşünerek hareket etmekteyiz. Elimize bakan binlerce insanımız kardeşimiz var. Ben dernek başkanı olarak tek başıma bunlarla yıllarca mücadele verdim. Hemşehrilerimizin her türlü sorunlarını ve sıkıntılarını kendi derdim olarak gördüm  ama artık yoruldum. Samimiyetsiz yüzler iki yüzlülük beni bıktırdı. Bizler her ortamda hangi şartlarda olursa olsun siyasi parti gözetmeksizin kucak açtık. Kim hangi görüşü savunursa savunsun, ülkeme, devletime, bayrağıma ve Cumhurbaşkanıma laf söylemesin. Bunlar benim kırmızı çizgilerimdir. Bizler, devletimiz için baş koyduk, bu uğurda her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Cumhur başkanımıza olan sevgim ise bir başkadır .”
“Bizler her zaman samimiyet istiyoruz” diyen Akay, “Doğru ne ise o. Hem ülkemiz hem de yaşadığımız şehrin kalkınması için genelden yerele dayanışma içerisinde olmamız lazım. Bunun yanında bir birimize sımsıkı sarılmamız gerekmekte. Ayrımcılıktan uzak bir tutumla inanç ve köken ayrımcılığı yapmadan bir yaşamak mecburiyetimiz var” diye konuştu.
 
  
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum