Demirtaş: Vatandaşımızın yüzünü güldürecek çalışmalar yapmalıyız

Demirtaş: Vatandaşımızın yüzünü güldürecek çalışmalar yapmalıyız

Demirtaş: Vatandaşımızın yüzünü güldürecek çalışmalar yapmalıyız
25 Ocak 2020 - 08:32

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, vatandaşların en kaliteli ve etkin kamu hizmetlerini alması, yaşam standartlarının yükseltilmesi ve refah düzeyinin arttırılması hususunda tüm kamu kurumlarıyla iş birliği içinde çalışma azminde olduklarını söyledi.
Vali Demirtaş ilçe gezilerini, Aladağ ilçesinde sürdürdü. Aladağ’daki temas ve incelemeleri kapsamında ilk önce Kaymakamlığı ziyaret eden Vali Demirtaş, Kaymakam Gürkan Üçüncü’den ilçenin genel durumu, kamu hizmetleri ve vatandaşların beklentileri hakkında ayrıntılı bilgiler aldı.
Ziyarette, vatandaşlara yönelik kamu hizmetlerinin hızlı, kaliteli ve verimli olmasının önemine vurgu yapan Vali Mahmut Demirtaş, “Vatandaşlarımızın yüzünü güldürecek ve günlük hayatını kolaylaştıracak çalışmalar yapmalıyız. Vatandaşa daha kaliteli hizmeti nasıl götürürüz bunun uğraşı içinde olmamız gerekiyor” diye konuştu. Aladağ Kaymakamı Gürkan Üçüncü’ye verdiği bilgilerden dolayı teşekkür eden Vali Demirtaş, kaymakamlık çalışanlarına görevlerinde başarılar diledi.

ESNAFLARLA BİR ARAYA GELDİ

Vali Mahmut Demirtaş, Aladağlı esnaflarla bir araya gelerek esnafların karşılaştıkları sorunları, sıkıntıları ve taleplerini dinledi. Esnafla bir süre sohbet eden Vali Demirtaş, esnafların ticari faaliyetleri ve işleri hakkında da bilgiler aldı.
Bir sorunları ve talepleri olması halinde esnaflara kapılarının her daim açık olduğunu ifade eden Vali Demirtaş, “Esnafımıza Allah`tan bereketli ve bol kazançlar diliyorum” dedi. Vali Demirtaş, Aladağ ilçesindeki esnaf ziyaretinin ardından Şehit Adem Oğuz Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri için yaptırılan ve bu yıl hizmete giren yurt binasında incelemelerde bulundu.
Yurdun durumu ve fiziki şartları hakkında İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Uygar İnal’dan bilgiler alan Vali Mahmut Demirtaş, ilimizde eğitim ve öğretim konusunda çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini ifade etti. Daha sonra Aladağ İlçe Devlet Hastanesini ziyaret ederek vatandaşlara verilen sağlık hizmetleri hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Mahmut Demirtaş, hastalarla da sohbet ederek “Geçmiş olsun” temennilerini iletti. Hastanede verilen nitelikli sağlık hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bizler, siz yetkilileri dinleyerek kurumlarımızın daha verimli çalışmasını sağlayabilir, hastanelerimizden hizmet alan vatandaşlarımızı en verimli ve kaliteli sağlık hizmeti ile buluşturabiliriz” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum