Dersimliler Derneği'nden büyük buluşma

Dersimliler Derneği'nden büyük buluşma

Dersimliler Derneği'nden büyük buluşma
05 Ekim 2021 - 11:35

Haydar ŞENGÜL
 
ADANA(GÜNAYDIN)

Adana Dersimliler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği düzenlediği kahvaltı programı ile büyük bir buluşma gerçekleştirdi.Yüzlerce üyenin, siyasinin ve STK temsilcilerinin katıldığı kahvaltı programına ilgi oldukça fazlaydı.
Adana Dersimliler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yılmaz Zeroğlu katılımcılara ilgilerinden dolayı teşekkür ederek, "Kahvaltı programındaki amacımız birlik ve beraberlik içinde buluşmaktı.Hepimizin, ülkemizde barışı, huzuru tesis etmek için çaba göstermesi gerekmektedir.Derneğimizin de kuruluş amacı, Dersim kültürünü yaşatmanın yanında, barış ve kardeşlik duyguları içinde bir dünya tesis etmek.Bugün bizlerle olan herkese şükranlarımızı sunuyoruz." diye konuştu.
Adana Dersimliler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin kahvaltı programına Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Sedat Gül, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Dr. Rıza Mete, Deva Partisi Adana İl Başkanı Sadullah Kısacık ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Yüreğir İlçe Başkanı Bülent Öğrü, CHP Yüreğir Kadın Kolları Başkanı Hürühan Erk ve yönetim kurulu üyeleri, HDP Adana İl Başkanı Mehmet Karakış ve yönetim kurulu üyeleri, DİSK / Genel-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Yaşar Gündoğdu, Adana Alevi Plaformu Üyeleri'nin Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, İYİ Parti Yüreğir Belediye Başkan Aday Adayı Dt. Bülent Alper, Borsa Liseliler Derneği Başkanı Adem Sungurtekin, Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği Adana Şube Başkanı Kemal Çelik ve yönetim kurulu üyeleri, Adana Barosu 25. ve 26. Dönem Başkanı Av.Aziz Erbek, iş insanı Hasan Aslan, iş insanı Sabahattin Ulutürk, Taban Oluşumu Başkanı ve TÜED Adana Şube Adayı Cumali Güçtekin ve dernek üyeleri katıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum