Devlet halkın ayağına gidiyor

Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler Karataş'ın köylerinde ne kadar yaşlı varsa hepsini kapı kapı dolaşarak ihtiyaçlarını giderdi. Sağlık ekipleri hastalara evinde müdahale etti. Bazı kaymakamlar yardımları kendi elleriyle dağıttı

Devlet halkın ayağına gidiyor

Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler Karataş'ın köylerinde ne kadar yaşlı varsa hepsini kapı kapı dolaşarak ihtiyaçlarını giderdi. Sağlık ekipleri hastalara evinde müdahale etti. Bazı kaymakamlar yardımları kendi elleriyle dağıttı

Devlet halkın ayağına gidiyor
26 Mart 2020 - 09:08

MUSTAFA ÖZKE 

Korona virüs salgınının yayılmaya başlamasından sonra devletin tüm birimleri vatandaşlarla olan diyalogunu daha çok güçlendirdi. Halkın ayağına giden devlet, sağladığı yardımlarla şefkat elini hissettirdi.
Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında düzenlenen toplantıda, Adana genelinde koronavirüsle mücadelede alınması gereken tedbirler değerlendirildikten sonra çalışmalara başlandı.
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadelede tüm kurumların ortak hareket etmesi, kurumlar arası koordinasyonun sağlanması hususları ile il genelinde alınması gereken önlemlerin ele alındığı toplantıda Vali Demirtaş kısa bir değerlendirilmede bulundu.
Devletin ilk andan itibaren süreci en iyi şekilde atlatabilmemiz için gerekli çalışmaları yürüttüğüne değinen Vali Demirtaş, bu hususta vatandaşların da üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesinin bir zorunluluk olduğuna vurgu yaptı. Vali Demirtaş, “Koronavirüsle mücadelede her birimizin uymak zorunda olduğu kurallar var. Vatandaşlarımızdan özellikle ricamız hijyen kurallarına uymaları ve zorunlu olmadıkça evden çıkmamalarıdır. Herkes üzerine düşenleri yerine getirirse bu sıkıntılı süreci en az kayıpla atlatacağımıza yürekten inanıyoruz.” dedi.

JANDARMA EKİPLERİ KARATAŞ'IN
TÜM KÖYLERİNDE YARDIM DAĞITTI


Adana'nın Karataş ilçesinde sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş ve üstü vatandaşlardan; evlerinde tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların mağdur olmaması için Karataş Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan Karataş Vefa Sosyal Destek Grubu harekete geçti.
Karataş Kaymakamlığı, "Evlerinde tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını ve sağlık hizmetlerini karşılamak üzere vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz." diye açıklama yaptı.

KAYMAKAM SARI, YARDIMLARI
DAĞITMAK İÇİN KAPI KAPI DOLAŞTI

 
Adana'nın Çukurova ilçesinde Korona virüs salgınının yayılmaya başlamasından sonra evden dışarı çıkamayan yaşlılar için Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından seferberlik başlatıldı.
Kaymakam Osman Sarı başkanlığında oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" İlçede ikamet eden ve Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle evlerinden dışarı çıkamayan ihtiyaç sahibi 65 yaş ve üstü yalnız yaşayan vatandaşların evlerine giderek gıda yardımında bulundu. 
65 yaş ve üstü vatandaşlara evlerinden çıkmamaları, evlerinde kalmaları konusunda uyarılarda bulunan Kaymakam Sarı, devletin her zaman yanlarında olduğunu ve ihtiyaç duydukları her an "Vefa İletişim Merkezi"nden yardım isteyebileceklerini belirtti.

KAYMAKAM SEVGİLİ YAŞLILARI
'DIŞARI ÇIKMAYIN' DİYE UYARDIAdana'nın Tufanbeyli ilçesinde yeni tip korona virüs nedeniyle sokağa çıkamayan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara yardım için ekip oluşturan Kaymakam Ömer Sevgili, onlara gıda yardımı yapıp sağlık hizmeti sundu.
Sevgili, yeni tip korona virüs nedeniyle 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşların sokağa çıkmasının yasaklanmasının ardından sosyal yardımlaşma, polis, jandarma ve sağlık ekipleri toplantı yaparak bir ekip kurulmasına karar verdi. Kurulan 50 kişilik ekip hemen göreve başlayarak yaşlılara yardım için kolları sıvadı. Yaşlılara gıda yardımı verip sağlık hizmeti sunan ekip yaşlıların yüzünü güldürdü. Sevgili 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan bütün vatandaşlara ulaşılarak onların mağdur edilmeyeceğini aynı zamanda sağlık hizmeti de sunulduğunu belirterek, "Yaşlıları yanı sıra diğer vatandaşlarımız da gerekmedikçe lütfen sokağa çıkmasın. Bütün vatandaşlarımız evde kalsın" diye çağrıda bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum