Diş hekimlerinin mezuniyet sevinci

Diş hekimlerinin mezuniyet sevinci

Diş hekimlerinin mezuniyet sevinci
09 Ekim 2018 - 16:49

Kurulduğu günden bu yana ağız ve diş sağlığı tedavisinde Çukurova Bölgesi’nin önemli bir sağlık ihtiyacını karşılayan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 19. mezuniyet törenini Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdi. 25. Kuruluş Yıldönümünde yeni mezunlarını uğurlayan Diş Hekimliği Fakültesi Mezuniyet Törenine Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Metin Yavuz, Adana Diş hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından mezun öğrenciler adına dönem birincisi Adalet Kerti konuşma yaparken, Mezunlar Derneği adına ise Dernek Başkanı Ufuk Gürseli davetlilere seslendi. Öğretim üyeleri adına ise Doç. Dr. Şehnaz Yılmaz konuşurken Diş Hekimleri Odası adına Oda Başkanı Dt. Fatih Güler konuşma yaptı. Dt. Güler, sağlık çalışanlarına yapılan şiddet olaylarını hatırlatarak acil önlemler alınması gerektiğini ifade etti.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Serdar Toroğlu, 25 yılda 780 Diş Hekimi mezun ettiklerini belirterek, bu yıl ise 100’e yakın öğrenciyi fakültelerinden mezun etmenin gurunu yaşadıklarını söyledi. Prof. Dr. Toroğlu öğrencilere seslenerek, “Yaşayacağınız kötü deneyimlere hazırlıklı olmalısınız. Bir üniversite mezunu olarak soru sorabilme, bu soruları etraflıca düşünebilme, araştırma, keşfetme ve yaratıcı olma yeteneklerine sahipsiniz. Hayatta karşınıza çıkacak bütün zorlukları da bu eğitim perspektifinde analiz ederek rasyonel ve reel düşünerek önyargılardan uzak durarak değerlendirmeniz önemlidir.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum