Düdüklü tencere ile arkadaşını öldürmek istedi

Arkadaşını öldürmeye teşebbüs ettiği iddia edilen Suriyelinin 15 yıla kadar hapsi isteniyor

Düdüklü tencere ile arkadaşını öldürmek istedi

Arkadaşını öldürmeye teşebbüs ettiği iddia edilen Suriyelinin 15 yıla kadar hapsi isteniyor

Düdüklü tencere ile arkadaşını öldürmek istedi
30 Ocak 2020 - 08:52

Neşet KARADAĞ

ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana’da çalıştıkları işyerinde kavga ettiği arkadaşını kafasına düdüklü tencere ile vurarak öldürmeye teşebbüs ettiği iddia edilen Suriyeli Ahmed Muhlif 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istemiyle hakim karşısına çıktı.
Yüreğir İlçesindeki bir alüminyum işyerinde çalışan Ahmed Muhlif’in 24 Eylül 2019’da alüminyum eritme yüzünden tartıştığı iş arkadaşı Adil El Dendah’ın kafasına hurda halindeki düdüklü tencere ile vurup öldürmeye teşebbüs ettiği iddiası ile Adana 4’ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davaya başlandı. Duruşmaya tutuklu sanık Ahmed Muhlif, müşteki Dendah ile sanığın avukatları geldi. Tercüman aracılığıyla savunması alınan Muhlif, iş arkadaşı Dendah ile, ‘Sen çok çalışıyorsun, ben çok çalışıyorum’ konusunda tartıştıklarını söyledi. Tartışmayı işyerindeki diğer kişilerin yatıştırdığını belirten Muhlif, “Bu sırada Adil El elinde bir sopa ile benim üzerime geldi. Ben de tencereyi ona doğru fırlattım. Tencere de onun başına isabet etti. Olay bu şekilde meydana geldi. Kafasına tencere attığımı kabul ediyorum, ama öldürmeye teşebbüs amaçlı atmadım” dedi.
Suriyeli müşteki Adil El Dendah ise şikayetinden vazgeçti. Olay öncesinde sanığı tanımadığını ifade eden Dendah, “Tartışırken sanık başıma tencere ile vurdu. Kaç defa vurduğunu hatırlamıyorum. Sanığın üzerine sopa veya boru ile de saldırmadım” dedi.
Daha sonra tanıklar dinlendi. Tanık H.Y., sanık ile müştekinin tartıştıklarını, kendilerinin de araladığını söyledi. H.Y., “Ben arkamı dönüp işime bakacağım sırada sanık işyerinde bulunan hurda düdüklü tencereyi alıp müştekinin başına bir defa vurdu” dedi. Tanık S.Ü. de, sanığın 2-3 metreden düdüklü tencereyi müştekinin kafasına fırlattığını gördüğünü söyledi.
Dava dosyasında araştırılacak başka husus kalmaması üzerine mahkeme savcısı da esas hakkındaki mütalaasını verdi. Savcı, mütalaasında, alüminyum işyerinde işçi olarak çalışan sanık ile müştekinin arasında çıkan tartışma sırasında sanığın 3 kilo ağırlığındaki hurda halindeki düdüklü tencere ile müştekinin başına vurduğunu belirtti. Savcı, vurma sonucunda müştekinin hayati tehlike geçirecek, basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek ve vücuttaki kafatası çökme kırığının hayat fonksiyonlarını ağır derecede etkileyecek şekilde yaralandığına dikkat çekerek, “…müştekinin aldığı darbe sonucunda yere düşüp kusmaya başladığı, sanığın olayda kullandığı alet, yaralanmanın mahiyeti, hedef alınan vücut bölgesi, darbenin şiddeti nazara alındığında sanığın öldürme kastı ile hareket ettiği ve eylemin teşebbüs aşamasında kaldığı anlaşılmıştır” diyerek sanığın 9 yıl ile 15 yıl arasında hapis cezası ile cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamını istedi.
Savcının mütalaasının ardından söz alan sanık Muhlif, “Benim öldürmeye yönelik amacım bulunmamaktadır. Bir anlık sinirle böyle bir harekette bulundum” dedi. Sanığın avukatı da, esas hakkındaki savunmalarını hazırlamak için süre istedi.
Mahkeme heyeti, sanık Ahmed Muhlif’in tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı, karar için ileri bir tarihe erteledi.


 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum