Düdüklü tencereyle arkadaşını yaraladı 5 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası aldı

Düdüklü tencereyle arkadaşını yaraladı 5 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası aldı

Düdüklü tencereyle arkadaşını yaraladı 5 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası aldı
27 Şubat 2020 - 08:51

Neşet KARADAĞ

ADANA (GÜNAYDIN) -
Adana'da, kavga ettiği iş arkadaşı Suriyeli Adil El Dendah'ın kafasına düdüklü tencereyle vurarak öldürmeye teşebbüs ettiği öne sürülen Ahmed Muhlif 5 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına mahkum edildi.
Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına,  tutuklu Suriyeli sanık Ahmed Muhlif ve sanığın avukatları katıldı. Dava dosyasında başka araştırılacak husus kalmaması nedeniyle karar için taraflara son savunmaları için söz verildi. Mahkeme Savcısı, geçen celse verdiği esas hakkındaki mütalaasını tekrarladı. Savcı, mütalaasında, iş yerinde işçi olarak çalışan sanık ile müşteki arasında çıkan tartışma sırasında, sanığın 3 kilogram ağırlığındaki hurda halindeki düdüklü tencereyle müştekinin başına vurduğunu belirtti.
Vurma sonucunda müştekinin hayati tehlike geçirecek, basit tıbbi müdahaleyle giderilemeyecek ve vücuttaki kafatası çökme kırığının hayat fonksiyonlarını ağır derecede etkileyecek şekilde yaralandığına dikkat çeken savcı, yaralanmanın mahiyeti, hedef alınan vücut bölgesi, darbenin şiddeti nazara alındığında sanığın öldürme kastıyla hareket ettiği ve eyleminin teşebbüs aşamasında kaldığına dikkat çekti. Savcı, sanığın ‘öldürmeye teşebbüs’ suçundan 9 ila 15 yıl arasında hapisle cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamını istedi.
Tercüman aracılığıyla son savunması alınan Muhlif, iş arkadaşı Dendah ile aralarında "sen çok çalışıyorsun, ben çok çalışıyorum" meselesinden tartışma çıktığını belirterek, “Ben böyle bir olay nedeniyle pişmanım. Kasten olmuş bir olay değildir. İlk defa başıma böyle bir şey gelmiştir” diyerek tahliyesini istedi.
DÜDÜKLÜ TENCERE SİLAH SAYILDI
Mahkeme heyeti, sanık Ahmed Muhlif’i ‘Kasten yaralama’ suçundan önce 3 yıl hapis cezasına mahkum etti. Eylemini silahtan sayılan metal düdüklü tencere ile gerçekleştirmiş olması ve mağdurdaki yaralanmanın hayati tehlikeye neden olmasından dolayı cezası 9 yıl hapis cezasına yükseltildi. Heyet, sanığın cezasını haksız tahrik ve duruşmadaki iyi hali nedeniyle 5 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına indirip tutukluluğunun devamına karar verdi. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum