Düğünde leblebi atma cinayeti davası başladı

Tutuklu 3 sanıktan birinin ağırlaştırılmış, 2’sinin ise 20’şer yıl hapisleri isteniyor

Düğünde leblebi atma cinayeti davası başladı

Tutuklu 3 sanıktan birinin ağırlaştırılmış, 2’sinin ise 20’şer yıl hapisleri isteniyor

Düğünde leblebi atma cinayeti davası başladı
28 Ocak 2020 - 08:43

Neşet KARADAĞ

ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana’da düğünde leblebi atma nedeniyle çıkan tartışma sonrası Sabahattin Narin’in tüfekle öldürülmesi ile ilgili 3 tutuklu sanık, 20’şer yıldan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle yargılanmaya başladı.
Adana 1.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Abdulkadir Sertkaya, Selim Özdemir ve Doğan Batur, müştekiler Mahmut, İbrahim, Naim ve Saim Narin ile tarafların avukatları geldi. Sabahattin Narin’i tüfekle öldürdüğü iddia edilen ve hakkında ‘Tasarlayarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen sanık Sertkaya, suçlamayı kabul etti. Düğünde çocukların attığı leblebinin Sabahattin Narin’e değmesi yüzünden aralarında tartışma çıktığını iddia eden Sertkaya, “Bu yüzden arkadaşım Selim’e silah sıktılar. Kahveye giderken de Sabahattin kafama silah dayadı. Küfür edip tehdit etti. Doğan’dan başka bir düğünde sıkmak için tüfek almıştım. Eve giderken Sabahattin karşıma çıktı. Bana ateş etmeye başladı. Kendimi korumak amaçlı 2 el havaya ateş ettim. Sabahattin’in vurulduğundan haberim yoktu” dedi.
‘Tasarlayarak öldürmeye yardım etmek’ suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istenen sanık Özdemir ise, düğünde çıkan tartışma sonrası Sabahattin Narin’in ayağına doğru ateş ettiğini iddia etti. Özdemir, “Ağabeyi Sabahattin’e bağırdı o da kaçtı” dedi. Ertesi gün arkadaşları ile başka düğüne gittiğini öne süren Özdemir, sanık Abdulkadir’in düğünde sıkmak için elinde tüfek olduğunu belirtti. Özdemir, “Giderken Sabahattin önüme çıktı. Bana bir el ateş etti. Neye uğradığımı şaşırdım. Silah sesini duyan Abdulkadir bana doğru geldi. Sabahattin, Abdulkadir’e de 3-5 el ateş etti. Abdulkadir de kendini korumak için 2 el ateş etti. Kimin vurulup vurulmadığını görmedim” dedi.
Cinayette kullanılan tüfeği düğünde ateş etmesi için Abdulkadir’e kendisinin verdiğini söyleyen ve hakkında 20 yıl hapis cezası istenen sanık Batur ise, “Abdulkadir ve Selim tüfeği eve götürüyorlardı. Ben de arkalarından gidiyordum. Biraz yürüdükten sonra silah sesi duydum. Tanımadığım bir insanın silahla ateş ettiğini gördüm. Yönümü değiştirip ters tarafa koştum” diyerek kendini savundu.
Müştekiler sanıklardan şikayetçi oldu. Öldürülen Sabahattin Narin’in kardeşi Naim Narin, olay günü kardeşinin evde olduğunu belirterek, “Yemek yerken Sabahattin babama yemek çıkartmak için yukarı kata çıktı. 3 dakika sonra kardeşimin muhtarlığın olduğu bölgede olduğunu söylediler. Acaba kardeşim Sabahattin’i çağırıp mı oraya getirdiler. Çünkü, o sırada kardeşim evdeydi” dedi. Sami Narin ise, sanıkların kardeşini planlı şekilde öldürdüklerini iddia etti.
Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verip duruşmayı tanıkların dinlenmesi ve eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe erteledi.


 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum