Durak’ın dava dosyası incelemeye alındı

Durak’ın dava dosyası incelemeye alındı

Durak’ın dava dosyası incelemeye alındı
16 Mart 2019 - 08:37

Adana'da, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ın da aralarında bulunduğu 55 tutuksuz sanığın "görevi kötüye kullanma" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın duruşması görüldü.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 19.11.2009 tarih ve 198 sayılı kararıyla eski Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın, eşi Fahriye Durak'a ait arsayı da kapsayacak şekilde imar plan değişikliği yapılarak, yüksek miktarda rant sağladığı iddiasıyla Durak ile dönemin meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 55 kişi hakkında 2010'da "görevi kötüye kullanma" suçundan Adana 11. Asliye Ceza Mahkemesinde açılan davaya devam edildi. Davanın 31.celse duruşmasına tamamı tutuksuz yargılanan sanıklardan eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak katılmadı. Duruşmada, sanıklar eski Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hasan Gülşen ile Mazhar Karadal, Selami Turuşkan ve avukatlar hazır bulundu. Sanıklar, beraat talebinde bulundu.
Aytaç Durak ve Hasan Gülşen'in avukatı Bekir Ragıp Necat Özkuyumcu, davanın zaman aşımı süresinin 8 yıl olduğunu ve bunun geçtiğini belirterek davanın düşürülmesini talep etti. Diğer avukatlar da, davanın zaman aşımı açısından düşürülmesini istedi.
Mahkeme hakimi, dosyanın incelemeye alınmasına karar verip duruşmayı 2 Temmuz’a erteledi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum