Duygulandıran sürpriz

Öğretmenler ve veliler, bu yıl Mayıs ayında yaş haddinden emekli olacak Recep Birsin Özen Ortaokulu Müdürü Ali Küçükaydın'ın adını okuldaki salona vererek örnek bir davranış sergilediler

Duygulandıran sürpriz

Öğretmenler ve veliler, bu yıl Mayıs ayında yaş haddinden emekli olacak Recep Birsin Özen Ortaokulu Müdürü Ali Küçükaydın'ın adını okuldaki salona vererek örnek bir davranış sergilediler

 Duygulandıran sürpriz
11 Şubat 2019 - 12:08

MUSTAFA ÖZKE
 
ADANA (GÜNAYDIN) – Recep Birsin Özen Ortaokulu’ndaki öğretmenler ve veliler, bu yıl Mayıs ayında yaş haddinden emekli olacak okul müdürü Ali Küçükaydın’a duygulandıran bir sürpriz hazırladılar. Müdürden habersiz toplanarak oylama yapan öğretmenler, okulda yeniden düzenlenen salona oybirliği ile Ali Küçükaydın’ın adının verilmesini kararlaştırdı.
Açılış anına kadar durumdan haberi olmayan Ali Küçükaydın girişte bir örtüyle gizlenen levha açıldığında çok duygulandı. Öğretmenlere teşekkür ettiği konuşmasında heyecandan sesi titreyen Ali Küçükaydın, destek olan velilere ve sponsor bulma konusundaki çabalarından dolayı özel öğretim öğretmeni Özkan Gülşan'a ayrıca teşekkür etti.
 
BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ KURS
 
Öte yandan, ikinci yarıyıldaki ilk etkinlik olarak yapılan genel kurul toplantısı tüm öğretmenlerin katılımıyla bu salonda gerçekleşti. Zümre öğretmenler kurulu toplantıları takvimi, yarışma ve sınavlar, eğitim ile ilgili sorunların ve başarıyı artırıcı önlemlerin tartışıldığı ilk toplantının çok verimli geçtiğini belirten Okul müdürü Ali Küçükaydın başarılar diledi.
Müdür yardımcıları Ayhan Kıvanç, Okan Gökdemir, öğretmenler Esra Özşahin, Hüseyin Aslan, Mahir Özay, Nurdan Dönmez, Nesrin Ülker ve Hayriye Özer de Okul Müdürü Ali Küçükaydın’ın sevincini paylaştılar.
Toplantıda söz alan öğretmen Mahir Özay, çok başarılı olup ekonomik sorunları olan öğrencilere ücretsiz ve gönüllü olarak kurs verebileceğini söyledi. Pek çok öğretmen de bu kararı destekleyerek öğrencileri belirlediler ve sınavlara kadar ders vermeyi planlama kararı aldılar.
 
SALON YENİDEN DÜZENLENDİ
 
Depremde zarar gören okul binası, 2014’te yıkılıp 2016 da yenilenerek eğitim öğretime açılan Recep Birsin Özen Ortaokulu'ndaki çok amaçlı salona açıldığı tarihte eski koltukları temizlenip yeniden monte edildi. Arka koltuklarda oturanların sahneyi göremediği ve birçok koltuğu yılların yüküyle yıpranarak kullanılamaz hale gelen salon bu öğretim yılı ara tatilinde, veli ve hayırseverlerin desteğiyle yenilendi. Arkadan öne doğru eğim oluşturulması ile arka koltuklarda oturanların sahneyi görmesi sağlanırken, yetersiz aydınlatma sistemi ve koltuklar da yenilenerek kullanıma hazır hale getirildi. Ayrıca dış kapının arkasında ikinci bir kapı oluşturularak ses yalıtımı artırıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum