Eğitimcilere stres yönetimi ve öfke kontrolü eğitimi verildi

Eğitimcilere stres yönetimi ve öfke kontrolü eğitimi verildi

Eğitimcilere stres yönetimi ve öfke kontrolü eğitimi verildi
21 Ekim 2019 - 16:55

HAYDAR ŞENGÜL
 
ADANA (GÜNAYDIN) –
Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan personele 2023 Eğitim Vizyonu Yerel Uygulamalar kapsamında Dr. Muzaffer Kıraç tarafından 63 personele ‘Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü’ eğitimi verildi.
Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Çukurova Kalkınma Ajansı’na başvurusu yapılan özel gereksinimli çocukların eğitimine yönelik öğretmen yeterliliklerini geliştirmeyi planlayan proje desteklenmeye hak kazandı. Proje sözleşmesi Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyhan Çelik ve Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Lütfi Altunsu tarafından imzalandı.
Proje sözleşmesi imzalanmasında çalışmaya dair açıklamalarda bulunan Seyhan Çelik, projenin, özel gereksinimli çocukların eğitim ve sosyal hayata entegrasyonlarını destekleyecek yaklaşımlarla birlikte, etkili çalışma stratejileri ve tedbirlerini içeren atölye çalışmalarını kapsadığını ifade etti.
Bu eğitimin, Sarıçam bölgesinde görev yapan 30 öğretmenimizle birlikte 5 gün süreceğini ve ortak bir yaşam kültürü oluşturmayı desteklediğini belirtti. Aynı zamanda bu çalışmanın, özel gereksinimli çocukların, eğitimin temel bileşenlerinden biri haline getirmeyi hedeflediğinin altını çizdi. Projenin 2023 Eğitim Vizyonu amaç ve hedeflerini yerelde gerçekleştirmek üzere, 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılında Sarıçam ilçesinde başlatılan ‘2023 Eğitim Vizyonu Yerel Uygulamaları’nı da destekler nitelikte olmasının önemine dikkat çekti..
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum