Egzozcuyu rehin alan hükümlü intihar etti

Egzozcuyu rehin alan hükümlü intihar etti

Egzozcuyu rehin alan hükümlü intihar etti
20 Mayıs 2019 - 17:18

Olay Adana’nın Seyhan ilçesi, Yeşiloba Mahallesinde yaşandı. 20 yıl hapis cezası aldığını ileri sürülen ve ismi öğrenilemeyen bir kişi sanayi sitesine girerek rast gele ateş açtı.
“HAPSE GİRMEK İSTEMİYORUM”
Açılan ateşte bir kişi ayağından yaralandı. Hükümlü daha sonra egzozcu Ali Çilesiz'in iş yerine girip, Çilesiz'in kafasına silah dayayıp "Ben 20 yıl hapis cezası aldım ama hapse girmek istemiyorum" diye rehin aldı. Rehin alınan Çilesiz sakinliğini koruyup şahsa alkol ikram edip birlikte alkol almaya başladı. Bir süre sonrada hükümlü sızınca Çilesiz kapıyı kilitleyip eve gitti. Sabah tekrar iş yerine geldiğinde hükümlünün burada olduğunu gördü. Hükümlü tekrar Çilesiz'e silah doğrultunca hemen dışarı kaçıp polise haber verdi. Olay yerine kısa sürede gelen polis hükümlüyü ikna etmek için uğraştı.
“YAŞAMAK İSTEMİYORUM”
Hükümlü polis ekiplerine 20 yıl hapis cezası aldığını yaşamak istemediğini söyledi. İş yerine özel harekat, ambulans ve müzakereci polis ekipleri sevk edildi. Özel harekatın zırhlı aracıyla iş yerine giren müzakereci polis şahsı ikna edemeyşnce özel hareket polisi operasyon başlattı.
İNTİHAR ETMİŞ
İş yerine gaz bombası atıldı ancak şahıs çıkmayınca içeri giren polis, şahsın içeri de kafasına ateş ederek intihar ettiğini gördü. Olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlatıldı. Şahsın kasten adam öldürmeye teşebbüsten 11 yıl 8 ay hapis cezası alan ve cezaevinden kaçan Fatih Usbahalı olduğu ortaya çıktı.
Rehine Çilesiz ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Çilesiz 24 saat alkol aldığı için gece polisi aramak aklına gelmediğini, sabah iş yerine gelince hükümlünün yine iş yerinde olduğunu görünce polisi aradığını söyledi. 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum