EL ÂLEM AÇILDI

27 yıldır eğlence sektörünün içerisinden gelen El Âlem Meyhanesi ortaklarından Yahya Kavakbaşı, “İnsanları mutlu etmek, yedirip içirip, eğlendirerek huzurlu bir şekilde evlerine göndermek istiyoruz” dedi.

EL ÂLEM AÇILDI

27 yıldır eğlence sektörünün içerisinden gelen El Âlem Meyhanesi ortaklarından Yahya Kavakbaşı, “İnsanları mutlu etmek, yedirip içirip, eğlendirerek huzurlu bir şekilde evlerine göndermek istiyoruz” dedi.

EL ÂLEM AÇILDI
14 Ocak 2022 - 13:06

Haydar ŞENGÜL
ADANA(GÜNAYDIN)


Eski eğlence anlayışını, yeni nesil konseptle harmanlayan ‘El Alem Meyhanesi’ Çukurova İlçesi, Güzel Güzelyalı Mahallesi’nde açıldı.  ‘Bugünde El Âleme dert oldu’ sloganıyla, mizahi bir anlatımla yola çıkan işletme, “yiyelim, içelim, eğlenelim, güzelleşelim” anlayışıyla müşterilerine hizmet sunmayı hedefliyor. 

ŞÖLEN HAVASINDA AÇILIŞ
Şölen havasında gerçekleşen açılışa, Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı Hakan Malgaf, MHP Meclis Üyesi Şehmus Uçar, Güney Adana Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Mehmet Susar, Siyasetçi Av. Müslüm Susar, Kiremithenespor Kulüp Başkanı Av. Veysel Susar, Çukurova Türk Hava Kurumu eski Başkanı İş insanı Osman Susar ve Susar ailesinin bazı fertleri, Kick Boks Adana İl Temsilcisi Şehmus Baysal, Çukurova Metropol Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı, Biz De Varız Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Tanır Emre Üzelgeçici, Biz De Varız Destekleme Derneği Başkan Yardımcısı Nejla Altıntaş, Kent ve Gündem Program Sunucusu Deniz Tengip, basın mensubu temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

AİLE OLARAK YOLA ÇIKTIK
Serdar Gül, Murat Susar, Yahya Kavakbaşı ortaklığında gerçekleşen açılışta davetliler canlı müzik eşliğinde ve birbirinden lezzetli ikramlıkları tadarak, geç saatlere kadar eğlendi. 27 yıldır eğlence sektörünün içerisinden gelen El’ Âlem Meyhanesi ortaklarından Yahya Kavakbaşı,  açılışı yakın dostlarının katılımı ile gerçekleştirdiklerini ifade ederek,  güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadığını kaydetti.  Kavakbaşı, katılan davetlilere teşekkür ederek, “Aramıza Susar ailesi de katıldı. Biz ortak mantığı ile hiçbir iş yapmadık, her zaman aile olarak yola çıktık. Murat Susar zaten eski dostumuz, ailemizden biri, Allah hayırlı uğurlu etsin.”dedi.

ADANA’DA İLK KIZ KIZA GECELERİ
Yeni Nesil Meyhane konseptini 4,5 yıl önce Adana ile buluşturduklarına dikkat çeken Kavakbaşı; sözlerine şöyle devam etti:
“Burada 80’ler, 90’lar DJ Darbuka, Oryantal tarzında yeni bir kültürü harmanladık. Aslında eski alaturkamızı yeni nesil olarak müşterilerimize sunmuş olduk. İnsanların özlem duyduğu, o eski eğlence hayatını harmanlayıp bir araya getirdikten sonra çok güzel bir hale geldi. Özellikle kadın müşterilerimiz bu konuda çok aktif oldu. Her Perşembe El Âlem de Kız Kıza geceleri yaptık. Kadınlarımıza özel bir konsepti, Adana’da il kez başlattık. Bazı kadınlar tek başına, eğlenmek, rahat etmek istiyor. Her Perşembe Kız Kıza eğlence geceleri düzenledik. Diğer günlerde de 80’ler, 90’lar DJ Darbuka, Oryantaller ile devam ettik. Haftanın belli günlerinde fasıl gecesi programlarımız var.”

‘ÖZEL ALAN OLUŞTURDUK’
Yıllardır eğlence sektörünün içerisinde olan Yahya Kavakbaşı, ekip arkadaşlarının da aynı çerçevede ilerlediğini belirterek, sözlerine şöyle devam etti;
 “Ekip içinde çok güzel bir uyum var. Özellikle Halkla İlişkiler Müdürümüz Yeliz Umay, burada bir avantaj sağlıyor. Aile dışında kimseyi meyhanemize almıyoruz. İnsanlar doğum günleri, bekârlığa veda gibi özel günlerinde burayı tercih ediyor. Meyhanemizde özel yazı yazma köşeleri var. Müşterilerimiz özel günlerinde bu duvarlara esprili cümleler yazarak, kendisine bir alan oluşturuyor. Mekânın içerisinde oluşturulan alan, müşterilerimiz keyifli hale gelirken, işletmemize de artı kazandırıyor. Özel günlerinde insanlardan ekstra ücret almıyoruz. Masa süslemelerini vs biz yapıyoruz. İnsanları mutlu etmek, yedirip içirip, eğlendirerek huzurlu bir şekilde evlerine göndermek istiyoruz.”

 ‘KALİTEDEN ÖDÜN VERMİYORUZ’                                                                   
EL Âlem Meyhanesi’nin 22 kişilik kadrosu ile kaliteden ödün vermeden hizmet sunduklarını dile getiren Kavakbaşı, “Adana’mız et üzerine meşhur bir bölge. Bizim mutfağımız ağırlıklı olarak ızgaradan oluşuyor. Karışık ızgara, tava çeşitleri, güveçlerimiz ve ortalama 20 çeşit mezemiz ile iddialıyız. Her şeyin en iyisini almaya çalışıyoruz, kaliteden ödün vermiyoruz. O yüzdende fazla tercih ediliyoruz. İnsanların ailecek gelerek, lezzetli yemekleri tadarak eğlenebilecekleri bir yer oluşturduk. Müşterilerimizin damak tadına, hizmete eğlenceye önem veriyoruz. Özellikle halkımızda eğlence sektörü pahalı algısı var, bu algıyı kırdık. Misafirlerimiz ortalama fiyatlarla buraya gelerek, her türlü hizmeti alabilecekler. Herkesi El Âlem Meyhanesi’ne bekliyoruz.” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum