Elektrik teknisyenlerine MYK belgeleri verildi

Elektrik teknisyenlerine MYK belgeleri verildi

Elektrik teknisyenlerine MYK belgeleri verildi
19 Kasım 2020 - 10:30

Haydar ŞENGÜL
 
ADANA(GÜNAYDIN)- Adana Elektrik Teknisyenleri Odası,  odaya kayıtlı üyelerine verdiği ücretsiz Mesleki Yeterlilik Belgesi kursu ile birlikte yaptığı teorik ve uygulama sonrası İşletme Elektrik Bakım seviye 5 sınavını başarıyla geçen üyelerine belgelerini verdi.
 Adana Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Mehmet Selim Gök , Alberk QA TECHNİC Uluslararası Gözetim A.Ş. işbirliğinde Mesleki Yeterlilik Belgesi kursu düzenlediklerini söyledi. Kurs sonrası başarılı olan elektrik teknisyenleri için tören düzenlendi. Adana Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Mehmet Selim Gök ve Alberk QA TECHNİC uluslararası Gözetim A.Ş Müdüresi Nigar Akça, kursu başarıyla tamamlayan elektrik teknisyenlerine MYK belgelirini verdi.
 Törende konuşma yapan  Alberk QA TECHNİC Uluslararası Gözetim A.Ş. görevlisi Nurullah Sakar, elektrik teknisyenlerinin MYK belgesini  alabilmeleri için teorik ve pratik sınava tabi tutulduklarını söyledi.  Sakar, “Adayın teorik ve pratik sınavlarından yüzde 80 oranında başarılı olması gerekmektedir. Bizlerde bu seminerde başarılı olan üyelerimize belgelerini takdim ettik. Bu kursda başarılı olamayan diğer üyelerimize kurslarımız devam etmektedir” dedi.
Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Mehmet Selim Gök  de, yaptığı konuşmada, “Bizlerde odamıza kayıtlı üyelerimize vermiş olduğumuz bu bilgilendirme ve kurs ile MYK belgelerini  almaya hak kazanan arkadaşlarımızı kutluyorum” diye konuştu.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum