Emniyetten motosiklet uygulaması

Kask takmayan yandı...

Emniyetten motosiklet uygulaması

Kask takmayan yandı...

Emniyetten motosiklet uygulaması
26 Haziran 2019 - 08:36

Haydar ŞENGÜL
 
ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, motosiklet uygulaması yaptı, 143 motosiklet ve elektrikli bisiklet trafikten men edildi.
 Trafikte önemli risk gurubunu oluşturan motosiklet sürücülerinin karıştığı trafik kazalarını en aza indirilmesi, kaza esnasında motosiklet sürücülerinin kask ve diğer koruma ekipmanlarını kullanmalarını sağlamak, tescil kayıtları yapılmadan ya da çalıntı motosikletlerin kullanımını önlemek için Adana Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince il merkezinde oluşturulan uygulama noktalarında denetimler yapıldı. Denetimler, 22 -24 Haziran tarihleri arsında Güney Kuşak Metro Durağı Bölgesi, Kozan Yolu Orhan Kemal Bulvarı, Barış Bulvarı, Obalar Caddesi ve Turgut Özal Bulvarında gerçekleştirildi. Yapılan denetimlerde, 2 bin 23 motosiklet ve elektrikli bisiklet kontrol edildi.  2918 Sayılı K.T. Kanununun ilgili maddelerince 541 motosiklet ve elektrikli bisiklete idari işlem yapılırken, yapılan idari işlemler sonucu toplam 496 bin 851 lira para cezası uygulandı.
Uygulamada, 143 motosiklet ve elektrikli bisikletin trafikten men edildi. Ayrıca Turgut Özal Bulvarı’nda gürültü kirliğine karşı yapılan uygulamada ise 243 motosiklet ve elektrikli bisiklet kontrol edildi. 125’ine idari işlem yapıldı.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum