Enis Berberoğlu ve Erdem Gül için karar verildi

Enis Berberoğlu ve Erdem Gül için karar verildi

Enis Berberoğlu ve Erdem Gül için karar verildi
15 Mayıs 2019 - 17:11

Erdem Gül ile CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin, yargılandığı davada karar verildi.  Gül ile  Berberoğlu'nun, "Silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan yargılandığı davada, Gül hakkındaki davanın düşürülmesine, Berberoğlu hakkında da hüküm verilmesine yer olmadığına hükmedildi.
Duruşma İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmada, sanık Gül ve avukatların son savunmalarının ardından dosyayı karara bağlayacağını açıklayan mahkeme heyeti, duruşmanın kapalılık kararına son vererek, aleni duruşmaya geçti. Kapalılık kararının kaldırılmasının ardından izleyiciler ve basın mensupları salona alındı.
Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Erdem Gül hakkındaki “silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan açılan davanın düşürülmesine, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında da hüküm verilmesine yer olmadığına hükmetti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum