Esas'tan Adana'ya 150 milyon dolarlık yatırım

Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kamışlı, "Bu işi yapıyorsak Türkiye ve Türkiye dışında bunun en iyisini Adana’da yapmamız gerekir, dedik ve yaptık. Çünkü kalbimiz hep burda." dedi

Esas'tan Adana'ya 150 milyon dolarlık yatırım

Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kamışlı, "Bu işi yapıyorsak Türkiye ve Türkiye dışında bunun en iyisini Adana’da yapmamız gerekir, dedik ve yaptık. Çünkü kalbimiz hep burda." dedi

Esas'tan Adana'ya 150 milyon dolarlık yatırım
15 Kasım 2019 - 09:00

HAYDAR ŞENGÜL
 
ADANA (GÜNAYDIN) – 
Adana'da Esas Gayrimenkul tarafından 150 milyon dolar yatırım ile hayata geçirilen Esas 01 Burda Alışveriş Merkezi, 60 bin metrekare alandaki 111 mağazasıyla hizmete girdi. Açılışı büyük ilgi gören mağaza, 1.500 metrekare eğlence alanı, 2.750 metrekare hipermarket alanı, 1.200 metrekare elektronik market alanı, 3.000 metrekare yapı market alanı, 7 salonlu sinema kompleksi ve 2.500 araç kapasiteli otoparkı ile dikkat çekiyor. Açılışa katılan Vali Mahmut Demirtaş, Esas 01 Burda AVM’nin Adana’ya hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.
 
'YAPACAĞIMIZIN EN İYİSİNİ YAPTIK'
 
Açılışta konuşan Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kamışlı, "Adana gibi büyük bir şehre yapılacak her yatırımın, pazarın gelişimi açısından faydalı olacağını düşünüyoruz." dedi.
Kamışlı, "Dört sene önce bir hayalle yola çıktık. Bu hayalde dedik ki biz bu işi yapıyorsak Türkiye ve Türkiye dışında bunun en iyisini Adana’da yapmamız gerekir.  Çünkü kalbimiz hep burda. Biz burda doğduk burda büyüdük.  AVM ile başladık sonra bir hayat merkezi, sosyal merkez yapalım dedik. En iyisini yapacaksak dünyanın en iyi mimarı ile çalışalım dedik. Sonra dedik ki dünyanın en iyi konseptini de yapalım. Nedir bu konsept; daha çok eğlence daha çok sosyal alan daha çok aktivite. Burası bu düşüncelerle doğdu.” diye konuştu.
 
'ADANA'YA DEĞER KATAN YATIRIM'
 
Sade ve alışveriş merkezi olarak değil sosyal olanaklarıyla da önemli bir merkez hazırlamaya çalıştıklarını ifade eden Kamışlı, "Burda hem kültür sanat var, hem sosyal aktiviteler var, gösteri merkezi, alışveriş- yemek alanları var. Tarım ve sanayinin birleştiği bir şehir buna bir de sosyal hayat eklendi.  Festivallerle muazzam festival şehri oldu. Bunu da göz önünde bulundurduk Gelişmiş sosyal hayatı, merkezi yerleşimi ve iş imkânları ile Adana, büyüme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu kapsamda biz de bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamak, Adana halkımıza yaraşır hizmetler sunmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. 01 Burda Alışveriş Merkezi’nin öncü bir proje ve Adana'ya değer katan bir yatırım.” dedi.
 
200'DEN FAZLA ETKİNLİK YAPILACAK
 
Alışveriş merkezinde konumlandırılan Performans Gösteri Merkezi, bölgenin kültür ve sanat hayatına yeni bir soluk getirecek. Türk pop müziğinin unutulmaz ismi Nilüfer’in konseriyle kapılarını açacak Performans Gösteri Merkezi’nin gerçekleştireceği organizasyonlar kapsamında yılda 200’den fazla etkinlik yapılacak. 3.400 metrekare kapalı alanda tasarlanan Performans Gösteri Merkezi; 703 kişi kapasiteli çok amaçlı salonu, 1.200 metrekarede 3 kata yayılmış fuaye alanı ile dünyaca ünlü etkinliklere ev sahipliği yapmanın yanı sıra, ulusal anlamda ses getirmiş gösterileri ve festivalleri de Adana’ya taşımaya hazırlanıyor. Performans Gösteri Merkezi’nin yanı sıra Jolly Joker de yılda 140 konsere ev sahipliği yapacak.
 
DÜNYA MARKALARI BURDA
 
01 Burda Alışveriş Merkezi, yıldız markalara ev sahipliği yapıyor. Beymen, Vakko gibi markaları ile lüks alışverişin adresi olan 01 Burda’nın mağaza karmasında müzik denince akla ilk gelen Zuhal Müzik de yer alıyor. Aynı zamanda Boyner, ebebek, Mudo, Tekzen, Ayakkabı Dünyası, Calzedonia, D&R, GAP, Marks&Spencer, Divarese, İpekyol, Twist, NetWork, Yargıcı, Mavi, Cinema Pink, Adidas’ın da içinde olduğu yerli ve yabancı pek çok marka, 01 Burda’da bölge halkıyla buluşuyor.
 
GÖZ ALICI MİMARİ
 
Yenilikçi mimarisiyle dikkat çeken 01 Burda Alışveriş Merkezi, misafirlerine ferah bir ortamda alışveriş imkanı sunuyor. 01 Burda, modern yaklaşımlarla şekillendirilmiş bir alışveriş kompleksi ve şehrin yaşam alanı olarak tasarlandı. Bölgeye yeni standartlar getiren 01 Burda’da yer alan gösteri havuzu da mimariyi tamamlayan en önemli unsur olarak göze çarpıyor.
 
GASTRONOMİ ŞÖLENİ
 
İlk kez bölge halkıyla buluşan restoran ve kafeteryaların da olduğu pek çok seçenek, alışverişe keyifli bir mola vermek isteyenler için 01 Burda Alışveriş Merkezi’nde yer alıyor. 01 Burda ile Adana’ya ilk defa gelen gurme markalar arasında TheHunger, Huqqabaz, NumNum ve Pizza IlForno yer alıyor. 01 Burda, aynı zamanda her bütçeye ve her moda uygun, misafirlerinin keyifli vakit geçirebilecekleri kafeler ve restoranlar sunuyor. Ot Cafe, Tucco, Starbucks, Vakko Patisserie, BurgerKing, Arby’s, Popeyes, Sbarro, Baydöner, Gündoğdu İskender, Tavuk Dünyası, Usta Dönerci, Simit Sarayı, Pidem, Bursa İshakbey ve Bursa Kebap Evi markalarının nefis yemek ve içecekleriyle alışveriş sonrası keyif yapabilirsiniz.
 
E-SPOR ARENA EĞLENCELİ ANLARA SAHNE OLUYOR
 
01 Burda Alışveriş Merkezi, pek çok ilki bölge halkıyla buluşturuyor. 01 Burda içerisinde yerini alan E-spor arena, Çukurova’da bir ilk olma özelliğini taşıyor. E-sporcuların kullandığı güncel donanım ve ekipmanlarla, konforlu bir ortamda oyun oynamak isteyen herkesin buluşma noktası E-spor arena, oyun severlere eğlenceli aktiviteleri deneyim şansı sunuyor. Keyifli ve çekişmeli oyunlara sahne olacak E-spor arenanın yanı sıra Trambolin, Playland, Play Bowling ve Çocuk Oyun Alanı ile Adana ve bölge halkı alışveriş dışında alternatif bir yaşam alanına kavuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum