‘Eşim beni akrabamla aldattı’

Eşini çekiçle öldüren kocanın davasına devam edildi

‘Eşim beni akrabamla aldattı’

Eşini çekiçle öldüren kocanın davasına devam edildi

‘Eşim beni akrabamla aldattı’
18 Ekim 2019 - 08:40

Adana'da eşi Sevda Çopur’u, kendisinden boşanmak istediği gerekçesiyle çekiç ile öldürdüğü iddia edilen Harun Çopur’un ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasıyla açılan davanın duruşması görüldü.
Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Harun Çopur ile avukatı katıldı. Mahkeme başkanı, sanığın avukatı tarafından, öldürülen kadın ile ilişkisi olduğu iddiası ile tanık olarak dinlenmesini istediği S.Ç.’nin İzmir’de yaşadığının tespit edildiğinin mahkemeye bildirildiğini söyledi. Mahkeme savcısı, geçen celse verdiği esas hakkındaki mütalaasını tekrarladı. Savcı, mütalaasında, sanığın, uyumakta olan 19 yıllık eşi Sevda Çopur’u çekiç ile kafa bölgesine birden fazla vurduktan sonra etkisiz halde yatmasına rağmen bıçağı boğazına sokarak öldürdüğünü belirterek ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.
Mütalaaya karşı söz hakkı verilen sanık avukatı, tanık S.Ç.’nin adresini mahkemeye bildirdiklerini belirterek ifadesinin alınmasını istedi. Ayrıca, sanığın babası Akif Çopur’un da duruşma salonu dışında olduğunu dinlenmesini talep etti. Salona alınan Çopur, tanıklık yapmak istemediğini belirtti.
Sanık Harun Çopur, önceki savunmalarını tekrarladığını belirterek, “Bana iftira atılmıştır.  Eşim beni akrabam S.Ç. ile aldatmıştır. Çocuklarımın bilmesini istemedim. Beni katil olarak bilmelerini istedim. Ancak, çocuklarım annelerinin yasak ilişki yaşadığı şahsı öğrenmiş.  Bu nedenle gizlemeye gerek kalmadı. S.’nin dinlenmesini istiyorum” dedi.
Mahkeme heyeti, sanık Harun Çopur’un tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma, tanık S.Ç.’nin dinlenmesi için ileri bir tarihe ertelendi.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum