Eşini öldüren emekli polise müebbet hapis verildi

Eşini öldüren emekli polise müebbet hapis verildi

Eşini öldüren emekli polise müebbet hapis verildi
04 Aralık 2019 - 08:34

Neşet KARADAĞ

ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana’da tartıştığı eşi Nilay Güngör’ü silahla öldürdüğü iddia edilen emekli polis memuru Hasan Güngör, müebbet hapis cezasına mahkum edildi.
Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına tutuklu emekli polis memuru Hasan Güngör, Güngör’ün müşteki kızı Edanur Güngör ile tarafların avukatları katıldı.
Mahkeme başkanı, sanığın cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığıyla ilgili raporun İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan geldiğini, raporda sanık Hasan Güngör’ün cezai ehliyetinin tam olduğunun belirtildiğini söyledi.
Daha sonra taraflara söz hakkı verildi. Sanık Güngör’ün daha önce babasından şikayetçi olan kızı Edanur Güngör, şikayetinden vazgeçtiğini söyledi. Güngör, annesinin babasını devamlı tahrik ettiğini belirterek, “Annem babama yemek yapmazdı, 6 ay farklı yataklarda yattılar. Annem babama ‘Sen erkek değilsin, sen erkeklik yapmıyorsun’ diyordu. Bu laflar babamın çok zoruna gidiyordu. Olay sırasında kaçmaya çalıştım. Kaçarken, babam annemi öldürdü” dedi.
Mahkeme Başkanı, Güngör’e, “Daha önce bunları söylememiştin?” diye sorunca Güngör, “O zamanlar babama çok kinliydim, kızgındım. O yüzden söylememiştim” diye cevap verdi.
Hasan Güngör de son savunmasında, eşinin kendisini can alıcı noktalarından vurarak tahrik ettiğini söyledi. Güngör, “Eşim evden kaçıyordu. 10 defa benden habersiz kaçtı. Ayrı odalarda yatıyorduk. Yemek bile yapmıyordu. Mübarek Ramazanlıkta bile bir şey yapmadı. Çok zoruma gidiyordu. Eğer bana iyi davransaydı 32 yıllık eşime kıyar mıydım? Beni bunaltmıştı. Sürekli ‘psikopat’ diyordu” dedi.
Mahkeme heyeti, emekli polis memuru sanık Hasan Güngör’ü önce ‘Eşe karşı kasten öldürme’ suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Daha sonra bu cezasını, duruşmadaki iyi hali nedeniyle müebbet hapis cezasına çevirip tutukluluğunun devamını kararlaştırdı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum