Eski savcı ve eski hakim eşinde Bylock çıktı

İskenderun eski savcı ve eski hakim eşine FETÖ’den dava açıldı, her ikisinde de Bylock çıktı

Eski savcı ve eski hakim eşinde Bylock çıktı

İskenderun eski savcı ve eski hakim eşine FETÖ’den dava açıldı, her ikisinde de Bylock çıktı

Eski savcı ve eski hakim eşinde Bylock çıktı
21 Ekim 2017 - 09:40

 

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'ndaki (FETÖ/PDY) yargı mensuplarına yönelik yapılan soruşturma kapsamında tutuklanan eski İskenderun Savcısı ve eski hakim olan eşi hakkında 'Silahlı Terör Örgütü Üyesi Olma' suçundan 15'er yıl hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle dava açıldı.

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile bağlantıları oldukları iddiasıyla meslekten ihraç edilip tutuklanan İskenderun Cumhuriyet Savcısı İbrahim Of (39) ve kendisi gibi meslekten ihraç edilip adli kontrolle serbest bırakılan hakim olan eşi Emine Serin Of (36) hakkında 'Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma' suçundan hazırlanan iddianame Adana 12.Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. İddianame yapılan değerlendirme sonucunda kabul edildi.

İKİSİNDE DE BYLOCK ÇIKTI

15'er yıl hapis cezaları istenen eski yargı mensubu Of çiftinin , örgüt üyelerinin gizli iletişimde kullandıkları Bylock proğramını aktif olarak kullandıklarının tespit edildiği belirtilen iddianamede, her ikisinin de örgüte yakınlığı nedeniyle kapatılan YARSAV Derneği'ne üye olduklarına da dikkat çekildi.

HUKUK ÖĞRENCİLERİNİN ABİSİ

İddianamede, soruşturma kapsamında Türkiye genelinde beyanları alınan itirafçıların ve tanıkların sanıklarla ilgili verdikleri bilgilerde yer aldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nda şüpheli olarak ifadesi alınan C.U.,  üniversite dönemimde kaldığı cemaat evlerinden sanık eski savcı İbrahim Of'u tanıdığını söyledi.  Hukuk Bölgesi olarak adlandırılan yerde cemaat mensubu öğrencilerle ilgilenen ilk abinin Mehmet Kasap olduğunu ifade eden C.U., "Kendisi bizden üst sınıflardaydı ve bölge sorumlusu olarak biliyorum. Halen Ankara'da avukatlık yapıyor. Onun üzerinde büyük bölge sorumlusu olarak belirtilen Enes abi vardı. Sanırım Enes abi Çankaya imamı olarak ismini Tahsin  olarak hatırladığım birine bağlıydı. Hatırladığım kadarıyla o dönem Ankara abisi sonradan gazeteciler ve yazarlar başkanlığı yapan Mustafa Yeşil olabilir. Mehmet Kasap okuldan mezun olduktan sonra onun yerine İbrahim Of geldi Ondan sonra bu görev kim yaptı bilmiyorum. Zira ben derslerim kötüye gidince son iki yılda cemaat evinden ayrılıp , bir arkadaşımla ayrı bir ev tutmuştum, fakülteyi de altı yılda bitirdim" dedi.

ADLİYEDE BAZI HAKİM VE SAVCILARLA BİRLİKTE HAREKET EDİYORLARDI

Osmaniye Adliyesi'nde çalışan tanıklar M.S., S.U., FETÖ/PDY kapsamında tutuklanan  hakim ve savcılardan Engin Şimşek, Fatih Bakan, Furkan Esen, Murat Taşlıdere, İbrahim Of, Hasan Tahsin Dal, Yusuf Kesener, Ramazan Kürtül, Yunus Baki, Fırat Bıçak'ın birbirlerine gelip gittiklerini, birlikte gezdiklerini, ve birlikte hareket ettiklerini söyledi. Hakim ve savcılar biraraya geldiklerinde kendilerini odadan çıkarttıklarını belirttiler.

MİT TIRLARI HAKİMLERİNİN TUTUKLANMASINA TEPKİ GÖSTERMİŞ

Tanık S.U., sanık eski hakim Emine Serin Of'un odasına çok gelip gittiğini belirterek, "Konuşmalarının birinde MİT tırları hadisesinden sonra İstanbul'da 2 hakim tarafından verilen o dönem çok konuşulan tahliye kararlarından sonra söz konusu hakimlerin tutuklanmasına ilişkin olayla ilgili hakimlerin tutuklanmasının yanlış olduğun ve bu kapsamda bir iki şey daha söyledi. Fakat çok ayrıntılı hatırlamıyorum. Bu olaydan sonra hakime hanımın bu vermiş olduğu tepkiye şaşırmıştım. Ben bu konu ile ilgili aksi kanaatte olduğumu kendisine söyleyince kendisi de bu konuyu kapatmıştı, daha sonra odama geldiğinde bu konu ile ilgili  bir şey söylemedi" dedi.

'İBRAHİM OF BEŞLİK GRUPTANDI'

HSYK Genel Sekreterliği'ne 22 Kasım 2016'da ihbar dilekçesi gönderen A.N.S., yargı mensuplarının örgüt içindeki konumları ile ilgili bilgiler verdi. A.N.S., "Bu dönemde cemaatte kalan herkesin, birlik: Ehli dünyadır. Ahireti önemsemez. İkilik: sigara içer, pek namaz kılmaz. Üçlük: namaz kılar sigara içmez kız arkadaş edinmez. Dörtlük : cemaati çok sever, denilen herşeyi yapar. Kendisine organizasyon, toplantı gibi şeyleri organize etme görev verilir. Beşlik: cemaatin tüm aradığı şartları taşıyan Şakirttir. Her bölgede ancak 3-4 kişi 5'lik olur. Kamil insan olarak görülür. Bir sene beşlik olan seneye bu ünvanı kaybedebilir. Kod isim kullanabilir. Şeklinde numaralandırıldığını öğrendim. Bu dönemlerde evimize gelen sohbet veren daha sonra hakim olan isimler Abdulbaki Doğan, Ömer Faruk Kalkan, İbrahim Of' tur. Bunlar beşlik konumdaki abilerdir" dedi.

'CEMAAT EVİNDE KARŞILAŞTIM'

Şüpheli olarak ifadesi alınan M.Ö. de, İskenderun eski Savcısı İbrahim Of ile eşi eski hakim Emine Serin'in cemaatçi olduklarını stajda bir cemaat evinde karşılaşmaları nedeniyle tanıdığını belirtti.

'ETKİN PİŞMANLIKTAN YARARLANMAK İSTEMİYORUZ'

İddianamede, sanık yargı mensubu Of çiftinin savunmalarına da yer verildi. Eski Savcı İbrahim Of ve eşi eski hakim Emine Serin, suçlamaları kabul etmedi. İbrahim Of, "Benim FETÖ / PDY ile herhangi bir mensubiyetim veya yakınlığım yoktur. Merzifon ilçesinde Başsavcı olarak görev yaptım.  Ben ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite eğitimim dönemlerinde yapıya yakın herhangi bir ev veya yurtta da kalmadım. Yine bu yapıya ait herhangi bir kişi veya kurumdan burs veya başka ad altında herhangi bir yardım almadım. Benim meslek hayatım boyunca PDY'na yakın herhangi bir banka veya ticari işletme ile bir ilişkim de olmadı. Meslek hayatım boyunca himmet veya başka bir ad altında herhangi bir kişi veya müesseseye yardım da bulunmadım. Meslekte olduğum dönem içerisinde herhangi bir gruba dahil olmadım. Açık veya gizli herhangi bir toplantıya katılmadım. Ben PDY'na mensup olmadığım için etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmakta istemiyorum" dedi. Eşi eski Hakim Emine Serin Of da, suçlamaları kabul etmedi.

İskenderun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu olan eski Cumhuriyet Savcısı İbrahim Of ile eşi eski hakim Emine Serin önümüzdeki günlerde yargılanmaya başlayacak.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • KAAN
    5 ay önce
    Bu engin şimşek denen savcı çorluda bizi suçsuz yere tutuklayan fetocu 2008 yılında bizi tutuklafdığında çevreden fetocu olduğunu çok duyduk İNŞALLAH BETER OLUR HAKSIZ YERE BİZİ TUTUKLADI BERAAT ETTİK İNŞALLAH BUYUK ACILAR YAŞARSIN