Fahri trafik müfettişleri CAN YAKIYOR

Adana’da komik türden trafik ihlali tutanakları tutarak vatandaşların para cezası almasına neden olan bazı fahri trafik müfettişlerine tepkiler artıyor.

Fahri trafik müfettişleri CAN YAKIYOR

Adana’da komik türden trafik ihlali tutanakları tutarak vatandaşların para cezası almasına neden olan bazı fahri trafik müfettişlerine tepkiler artıyor.

Fahri trafik müfettişleri CAN YAKIYOR
06 Ekim 2021 - 10:05

ADANA(GÜNAYDIN)

Adana’da bazı fahri trafik müfettişlerinin keyfi uygulamaları  sonucu yazdıkları iddia edilen ‘komik tutanaklar’ vatandaşı çileden çıkarırken bunlara itibar edilerek kesilen para cezası tutanakları da can yakmaya devam ediyor.

Trabzon’da işini abartıp tutuğu komik tutanaklarla  50 günde bin 633 araç sürücüsüne 2 milyon 186 bin 587 lira ceza yazılmasına neden olunca görevinden olan fahri trafik müfettişinin benzerleri bugünlerde Adana’daki kavşaklarda nöbet tutmaya başladı. Bu işgüzar fahri trafik müfettişlerinden biri de Çukurova ilçesi Adnan Kahveci Bulvarı kavşağında türedi. Bu fahri trafik müfettişi 20 Ağustos’ta havanın aydınlık olduğu saatlerde (saat: 18.59) bir araç sürücüsüne  sola dönüşte sinyal vermediği  gerekçesiyle tutanak tuttu. Sormak lazım bu fahri trafik müfettişe, gündüz saatinde aracın sinyal verip vermediğini nasıl gördünüz? Acaba o tutanak tuttuğunuz araç sizin önünüzde gidiyor diye mi gıcık alıp o tutanağı tuttunuz. Denetim yapan trafik polislerinin bile ‘güpegündüz sinyal vermedi’ diye bir araca ceza yazdığına bugüne kadar tanık olunmadı.

Fahri Trafik Müfettişliği Büro Amirliği’nde görevli bir polis memurunun da bu komik tutanağı 144 lira para cezasına çevirip sürücüye ödemesi için göndermesi de apayrı bir sorun.
Fahri Trafik Müfettişliği Büro Amirliği’nde görevli polislerin, fahri trafik müfettişlerinden gelen tutanakları ince eleyip sık dokumaları gerekiyor. Çünkü, bazı fahri trafik müfettişlerin kasıtlı ya da egolarını tatmin etmek için tutanaklar yazdıkları ve çok sayıda sürücüyü mağdur ettikleri geçmişte yaşanmıştı.  
Ayrıca Mavi Bulvar’daki  İkram Dondurma’nın bulunduğu kavşakta da yine tutanak yazmaktan zevk alan tutanak rekortmeni bir fahri trafik müfettişi ortaya çıktı. Bu fahri trafik müfettişinin aynı yerde çok sayıda sürücüye yine komik nedenlerle tuttuğu tutanaklar üzerine  ceza yazıldığı öğrenildi. Bazı vatandaşlar fahri trafik müfettişlerin tuttukları tutanaklara göre yazılan cezalara sulh ceza hakimliğine itirazda bulunurken bazıları ise uğraşmamak için cezayı ödemek zorunda kalıyor. Hakkında fahri trafik müfettişinin tuttuğu tutanaklar yüzünden ceza yazılan bir vatandaş, “Bazı fahri trafik müfettişleri adeta egolarını tatmin ediyor. Kasıtlı olarak kavşaklarda bekleyip önünden gelen geçen araçlara komik komik nedenlerle tutanak tutuyorlar. Ardından bu tutanaklar ceza olarak bize geliyor. Bıktık artık bu müfettişlerin tuttuğu tutanaklara gelen cezalardan.” Diye yakındı.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cengiz FİL
    1 hafta önce
    Kozan yolu Ege bağatur kavşağında türediler.Gelen geçene ceza kesiyorlar.