FARKINDALIK YARATAN DÜĞÜN

Adana Şehir Kulübü Başkanı Furkan Ünsal ile Uzman Psikolog İlayda Ünsal’ın düğün davetiyeleri down sendromlu Kumsal Dinibütün tarafından hazırlandı

FARKINDALIK YARATAN DÜĞÜN

Adana Şehir Kulübü Başkanı Furkan Ünsal ile Uzman Psikolog İlayda Ünsal’ın düğün davetiyeleri down sendromlu Kumsal Dinibütün tarafından hazırlandı

FARKINDALIK YARATAN DÜĞÜN
11 Eylül 2019 - 18:02


 
 
Hüseyin SUNGUR
 
Kendilerini özel çocuklara adayan Adana şehir Kulübü Başkanı Furkan Ünsal ve Uzman Psikolog İlayda Ünsal’ın düğünleri özel çocuklarla birlikte muhteşem oldu. Furkan Ünsal İlayda Ünsal çiftinin nikah davetiyesini yine özel bir çocuk olan down sendromlu yüzme şampiyonu Kumsal Dinibütün hazırlarken, genç çiftlerin nedimeleri de kulüp sporcularından oldu.
33 yaşındaki damat Furkan Ünsal ve 26 yaşındaki gelin İlayda Ünsal farkındalık yaratmak için özel çocuklarla birlikte güzel bir gece yaşadıklarını belirterek, “Düğünümüzün her yerinde çocuklar olsun istedik. Aslında düğünümüzde özel çocukların olmasıyla insanların dikkatlerini down sendromlu çocuklarımıza çekmek istedik. Yani bu çocuklarımızın da toplum içerisinde yerleri olmalı diye düşündük” diye konuştular.
Kendilerinin davetiyesini özel bir çocuk olan yüzme şampiyonu Kumsal Dinibütün’ün hazırladığını belirten genç çiftler Furkan Ünsal ve Uzman Psikolog İlayda Ünsal, “Sporcumuz Kumsal bizim için çok güzel bir davetiye hazırlamış. Bize de sürpriz oldu. Bu ince düşüncesi ve davranışı için Kumsal’a teşekkür ediyoruz. Bu arada Down Sendromlu Çocuklarımızı daha çok farketmek adına düzenlediğimiz davetiyemiz için bizden desteğini esirgemeyen Ada Davetiye ve Nikah Şekeri'ne teşekkür ederiz.” şeklinde konuştular.
Genç çiftler davetiyenin üzerine, “Bu davetiyeyi hazırlamamıza yardımcı olan Down Sendromlu öğrencimiz Kumsal Dinibütün’e çok teşekkür ederiz. Biz çift olarak bütün çocuklarımızın ‘Yanındayız’ ve ‘Farkındayız” şeklinde görüş belirterek farkındalık yarattılar.
Beyaz Saray Antik Kent Salonu’nda düzenlenen düğün töreninde genç çiftlerin yanı sıra özel çocuklar gece boyunca gönüllerince eğlendiler. Genç çiftler özel çocuklarla dans edip eğlenirken davetliler de zaman zaman eşlik ederken, zaman zaman da alkış yağmuruna tuttular.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum