Fen Edebiyat Fakültesi 241 mezununu Uğurladı

Fen Edebiyat Fakültesi 241 mezununu Uğurladı

Fen Edebiyat Fakültesi 241 mezununu Uğurladı
13 Temmuz 2019 - 08:33

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Fen Edebiyat Fakültesi 2019 yılı Mezuniyet töreni fakültenin kuruluşunun 42. yılında 38. mezuniyet töreniyle gerçekleştirildi. 241 öğrenci Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nden mezun oldu.
ÇÜ Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen tören Arkeoloji, Biyoloji, Fizik, İstatistik, Kimya, Matematik,  Psikoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih bölümleri öğrencileri sahneden geçerek konukları selamladı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören fakülte birincisi Psikoloji Bölümü öğrencisi Aysel Kanat’ın açılış konuşmasıyla devam etti.
“Üniversitemiz kocaman bir aile.” cümlesiyle sözlerine başlayanDekan Prof. Dr. Halime Paksoy, Fen Edebiyat Fakültemizin kuruluşunun 42. yılında Türkiye’nin her yerinden 13.018 mezunumuz ile gurur duyuyoruz.” dedi. Prof. Dr. Paksoy, “Üniversitemizde en çok yayın yapan, ulusal ve uluslararası projelerle en çok parasal ve akademik destek sağlayan Fakültemizi yücelten içindeki insanlar ve bizlerin yaptıklarıdır.   Ortak bir kalite anlayışını ve kültürünü içimize sindirmek için Fakültemiz bölümlerinin akredite olmasını hedefledik. İstatistik bölümümüz 2018’de 5 yıllık akreditasyon belgesini alan Üniversitemizin ikinci programı oldu.  2019’da beş bölümle daha akreditasyon başvurusu yaptık. Amaç: siz mezunlarımıza dünya standartlarında bir eğitim vermek.  Sizlerin başarıları bizim en büyük hedefimiz.” şeklinde konuştu.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum