FETÖ sanığı eski savcı cemaat evinde kaldığını itiraf etti

FETÖ sanığı eski savcı cemaat evinde kaldığını itiraf etti

FETÖ sanığı eski savcı cemaat evinde kaldığını itiraf etti
12 Ocak 2018 - 09:10

Neşet KARADAĞ

ADANA(GÜNAYDIN)-Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’ndaki (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında hakkında 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istemiyle dava açılan eski Adana Cumhuriyet Savcısı Bilal Yılmaz’ın yargılanmasına başlandı. 
Adana 2.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmaya, Osmaniye 1 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Bilal Yılmaz Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Avukatının da hazır bulunduğu duruşmada eski savcı Yılmaz, hukuk fakültesinde okurken sınav dönemlerinde cemaat evi denilen evlerde kaldığını itiraf etti. Aleyhinde tanıklık yapanların iddialarını kabul etmeyen Yılmaz, “2014 HSYK seçimlerinde Erdemli Adliyesi’nde görev yaptım. Müşahitlik yapma, gözlemci olma gibi eylemlerde bulunmadım” dedi. 
Bylock çıktığı iddia edilen telefonunu 10-11 yıldır kullandığını ifade eden eski savcı Yılmaz, “Bylock programını kullanmadım. Zaten bu program çelişkilerle dolu. 18 aydır tutukluyum. 3 çocuğum var. Devletime hizmetten başka bir şey yapmadım” diyerek tahliyesini istedi. Cumhuriyet Savcısı, atılı suçu işlediğine dair kuvvetli suç şüphesi bulunması ve örgütün gizli haberleşme programı olan Bylock’u kullanması nedeniyle tutukluluk halinin devamını istedi. 
Mahkeme heyeti, eski Cumhuriyet Savcısı Yılmaz’ın tutukluluğunun devamına karar verip, duruşmayı tanıkların dinlenmesi ve eksikliklerin tamamlanması için 1 Mart’a erteledi.