Firari avukat yaklandı

Firari avukat yaklandı

Firari avukat yaklandı
05 Temmuz 2019 - 13:43

Hakkında ‘görevi kötüye kullanma' suçundan yakalama kararı bulunan avukat Muhammet Sarıhan, daha önceden aralarında anlaşmazlık olduğu bir grupla tesadüf eseri karşılaştı. Grubun saldırısına uğrayan Sarıhan, yüzüne ve vücudunun çeşitli yerlerine aldığı darbelerle kanlar içinde kaldı. Olay yerine gelen ambulansla hastaneye götürülen Sarıhan'ın ifadesine başvuran polis ekipleri, Sarıhan'a Genel Bilgi Tarama (GBT) sorgusu yaptı. Yapılan sorgulamada Sarıhan'ın  1. Ağır Ceza Mahkemesinde sanık olarak yargılandığı birden fazla dosyadan dolayı arandığı ortaya çıktı. Yapılan tedavinin ardından savcılığa sevk edilen Sarıhan, Adliye İlamat ve İnfaz Bürosuna getirildi. Buradan 1. Ağır Ceza Mahkemesine sevk edilen Sarıhan, hakkındaki suçlamalardan dolayı mahkeme tarafından 15 bin lira para cezasına çarptırıldı. Sarıhan'ın bu parayı ödememesi durumunda ise tutuklanarak ceza evine gönderilmesine karar verildi. 

Parayı ödeyemeyen avukat Muhammet Sarıhan, ceza evine gönderilmek üzere adliye çıkışına getirildi. Adliyede bulunan Baro Başkanı Sibel Suiçmez, bir süre Sarıhan ile konuştuktan sonra adliyenin arka kapısından çıkarılarak  T Tipi Açık Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

Sabah firari akşam tutuklu 

F.Ö. sabah görülen duruşmaya Sarıhan'ın katılmaması üzerine, "7 celsedir duruşmalara gelip gidiyorum, yakalanmıyor. Artık yakalanmasını istiyorum. Yüzleşmek istiyorum. Devletimiz istediği kişiyi istediği zaman buluyor da bu şahsı nasıl bulamıyor? Ben bununu merak ediyorum.” şeklinde beyanda bulunmuştu. F.Ö.'nün mahkemedeki bu beyanından 2 saat sonra kavgaya karışan Muhammet Sarıhan tutuklanarak cezaevine konuldu.
(Trabzon)

YORUMLAR

  • 0 Yorum