Gazeteci Utku Sağılır’dan kadın basketbolculara ‘Derin Çığlık’ kitabı

Sağılır, sosyal bir soruna duyarlılık gösteren Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol kulübü yöneticilerine teşekkür etti.

Gazeteci Utku Sağılır’dan kadın basketbolculara ‘Derin Çığlık’ kitabı

Sağılır, sosyal bir soruna duyarlılık gösteren Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol kulübü yöneticilerine teşekkür etti.

Gazeteci Utku Sağılır’dan kadın basketbolculara ‘Derin Çığlık’ kitabı
04 Kasım 2019 - 16:42

) Gazeteci Utku Sağılır, Kadınlar Süper Lig Basketbol Liginde mücadele eden Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol Kulübü oyuncularını, zihinsel ve fiziksel engellilerin sorunlarıyla ile başarı öykülerinin yer aldığı Derin Çığlık kitabıyla buluşturdu.
Atatürk Spor Salonu’nda idman öncesi kadın sporcularla bir araya gelen Utku Sağılır, kitabın içeriğiyle ilgili bilgi aktardı. Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol Kulüp Başkanı Mehmet Işıkay, Basketbol İl Temsilcisi Abdullah Kutlu, kulüp Asbaşkanı Temel Eren’in de hazır bulunduğu buluşmada Sağılır teknik ekip ve oyunculara kitabını hediye etti. Utku Sağılır, “Engelli Çocuğum Benden Sonra Ne Olacak?, Zihinsel Engelli Çocuğu Olan Annelerin Destansı Başarı Öyküleri, Fiziksel Engellilerin İlham Kaynağı Başarı Öyküleri, Engellilerde Cinsellik ve Cinsel Tacizden Korunma Yöntemleri” başlıkları altında 24 nehir söyleşinin yer aldığı kitap, engelli çocuğu olan annelerin, ebeveynlerin bu çığlığını mümkün olduğunca çok sayıda insana duyurabilmek, bu konuda toplumsal farkındalık oluşturmak, ayrıca fiziksel engelli insanların ilham kaynağı olabilecek başarı öykülerini insanlara aktarabilmek için yazıldı” dedi.
ENGELLU ÇOCUĞU OLAN EBEVEYNLERİN SORUNLARI VE BAŞARI ÖYKÜLERİ
Engelli çocuğu olan ebeveynlerin, özellikle de annelerin, “Allahım, çocuğumun canını benden önce al” diye dua ettiğini belirten Utku Sağılır, “Engelli anneleri bu duanın tersinin oluşturabileceği olumsuzlukların yarattığı kabuslarla kafasını yastığa koyuyor, yeni güne de aynı derin endişelerle başlıyor. Bu kaygıların yanı sıra engelli çocuğu olan annelerin her biri tarihe altın harflerle geçecek destansı başarı öyküleri yazıyor. Çocuğunun engelli olduğunu öğrendiğinde yaşadığı şoku atlattıktan sonra, onun tedavisi, eğitimi ve hayata tutunabilecek hale gelmesi için harcadığı insanüstü çaba, engelli annelerini evrende çok ayrı bir yere koyuyor. Engelli çocuğu olan anneler bir yandan evrene derin endişe çığlıkları atarken, bir yandan da mucizevi bir güçle zorluklara meydan okuyor, çocukları için savaşıyor ve hayatını onlara adıyor. Bu mücadeleye katılan bazı babaların da hakkını elbette vermek gerek” diye konuştu.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum