Geçen yıl ne güzel hayaller kurmuştuk, bu yıl ne oldu!

Geçen yıl ne güzel hayaller kurmuştuk, bu yıl ne oldu!

 Geçen yıl ne güzel hayaller kurmuştuk, bu yıl ne oldu!
06 Nisan 2020 - 08:58

MUSTAFA ÖZKE


Festivaller kenti olmada büyük yol kat eden Adana, bu yıl korona virüs tehlikesi yüzünden Portakal Çiçeği Karnavalı'nı yapamadı. Geçen yıl dünyanın dört bir yanında gelen turistler, Adana'nın gelişip kalkınması ve tanıtılması adına önemli bir süreç başlatmıştı. Portakal Çiçeği Karnavalı aynı zamanda geçimini el işiyle sağlayanlara ekmek kapısı olmuştu. Özellikle kadınlar ev ekonomilerine büyük katkılar sağlamıştı.
Bu yıl Portakal Çiçeği Karnavalı bu yıl korona virüs nedeniyle kutlanamayınca belediye bandosu vatandaşlara roman havası çaldı. Kentin işlek caddelerinde gezen bandoyu duyan vatandaşlar da evlerinin balkonundan oynayarak bandoya eşlik etti.
Nisan ayının ilk haftasında 8’nci kez yapılması planlanan, ancak korona virüs salgını nedeniyle iptal edilen “Nisan’da Adana’da-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı” ‘Evde karnaval’ sloganıyla bu yıl balkonlara taşındı.
Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait bando takımı, kentin en işlek caddelerinde otobüs ile geçerek roman havası ve şarkılar çalarak vatandaşları eğlendirdi. Geçen yıl aynı bando on binlerce insanın katıldığı festival yürüyüşünde birbirinden güzel eserlerle Adanalıları coşturmuştu. Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait bando takımının ağızlarda maske ile konser vermesi dikkat çekti.
Adanalılar her şeye rağmen Portakal Çiçeği Karnavalını balkonlarından kutlayarak, bahar sevincini paylaştılar ve portakal çiçeklerinin kokusunun yayıldığı bir ortamda baharı selamladılar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum