Geleceğin bilim insanları

Geleceğin bilim insanları

Geleceğin bilim insanları
16 Ocak 2018 - 16:21

ADANA (GÜNAYDIN) - Yeni nesli, tüketimden çok üretime teşvik eden ve tüm dünyada hızla yayılan bir akım olan maker (üreten kişi) teknolojiye ilgi duyanlar, Adana’da bu alanda ilk kez halka açık olarak bir Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde düzenlenen fuarda bir araya geldi. Geleceğin bilim insanlarını buluşturan ‘’Marker Teknoloji Fuarı”, binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. 
Atölye çalışmalarıyla çocukların üretkenliğini geliştirip “Kendin Yap” kültürünün oluşmasına imkan sağlayan alışveriş merkezi, Çukurova Bilişim Teknolojileri Eğitim ve Araştırma Derneği (ÇUBİTED) iş birliği ile 6 ay boyunca her Cumartesi ve Pazar günleri düzenlediği Marker Teknoloji Atölyesi’ne katılan çocuklar, üretkenliklerini Marker Teknoloji Fuar’ında sergileme imkanı buldular.
Atölye öğrencilerinin yanı sıra bazı devlet ve özel okul öğrencilerinin de katıldığı “Maker Teknoloji Fuarı” binlerce teknoloji meraklısını bir araya getirdi. Çevre il ve ilçelerden gelen konukların da 3 gün süreyle ilgi gösterdiği fuarda öğrenciler, kendi geliştirdikleri projelerin sunumunu yaptılar. Öğrenciler, fuarda sergilenen projeleri yakından inceleyen ziyaretçilere buluşlarıyla ilgili bilgiler verdiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum