Genç avukatlar mesleğe adım attı

Genç avukatlar mesleğe adım attı

Genç avukatlar mesleğe adım attı
24 Nisan 2019 - 08:42

Adana Barosu’nda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan Begüm Şahin, Başak Eker, Mustafa Can Aydın, Begüm Lavkor, Sultan Kılıç Koncak, Ozan Kökten, Sidar Tekdemir, Mehmet Ersoy, Merve Baysal ve Cem Çiftdoğan toplu halde yapılan meslek yeminlerinin ardında cübbelerini giyerek ruhsatlarını aldı.
Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar Salonunda yapılan törene önceki dönem CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, yönetim kurulu üyeleri, avukatlar ve davetliler katıldı. Baro Başkanı Veli Küçük, yaptığı konuşmada; mesleğe adım atan genç meslektaşlarını, maddi ve manevi desteklerinden ötürü ailelerini ve staj yapılan büroların avukatlarını kutladı ve tavsiyelerde bulundu.Küçük, şu ifadeleri kullandı:
“Genç meslektaşlarım, bugün itibariyle sadece avukatlık yapmayacaklar, çünkü avukatlık mesleği adliye koridorlarında, duruşma salonlarında, dosya kapakları arasında yapılacak meslek değildir. Aynı zamanda bu meslek; topluma, yaşadığı döneme, coğrafyaya sorumluluklar yükleyen bir meslektir. Hak, hukuk, demokrasi kavramlarına işlevsellik kazandırmak noktasında hepinizin sorumluluk alacağınıza inancım tamdır. Uluslararası sözleşmeler de Baroları, avukatları, hak, hukuk ve adalet savunucuları ve dönemin tanıkları olarak görülmektedir. Adana Barosu olarak bu görevimizi yerine getireceğiz.“
Genç avukatlara cübbelerini ise Av. Zehra Akarpınar, Av. Yasemin Tanır, Av. Semih Nazik, Av. Mehmet Can, Av. Aytaç Er, Av. Hakkı Aksay, Av. Günay Kılınç ve Av. Ahmet Can giydirdiler.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum